Zigzag Mobil Beceri Oyun İncelemesi

zigzag-mobil-beceri-oyunu
Zigzag Ketchapp firmasının Arcade kategorisi için çıkardığı sinir bozucu bir oyun. Oyunu sinir bozucu olarak tanımlamamızın sebebi tıpkı Flappy Bird gibi sürekli olarak kendi rekorunuzu geçmek ve bir sonraki bölümü görme isteğini size aşılıyor olması. Bu sayede oyunun başından kalkmadan saatlerce oynayabiliyorsunuz.

Oyunun özelliklerinden bahsetmek gerekirse isminin Zigzag oluşu oyunun yapısından geliyor. Sürekli olarak köşeli kutucuklar halinde ilerleyen ve zigzag çizerek gittiğiniz yollar var oyun içinde. Bu yollar üzerinden kenarlardan düşmeden duvarlara çarpmadan topu hedef noktaya götürmeye çalışıyorsunuz.

Piyasada olan bilgilere göre 200ün üzerinde bölümü mevcut. Oyun oldukça hızlı aktığı için sizi aydınlatmak adına 50 puanda bir yolun rengi değişiyor ve siz farklı bir yola girmiş oluyorsunuz. Kullanış olarak çok işlevsel bir yapısı var. Ekrana dokunduğunuzda top sağa kayıyor ve bir sonraki dokunuşunuz sola hamle yapıyor. Zaten sürekli olarak zigzag olduğu için sizin yapmanız gereken şey doğru zamanda ekrana dokunmak. Kulağa basit gibi gelse de Zigzag kolay bir oyun değil.

Ekrana her dokunuşunuz 1 puan olarak hanenize yazılıyor. Yol üzerinde ise pembe kristaller mevcut. Bu kristalleri almak zorunda değilsiniz ancak kristallerin hanenize yansıttığı puan 2. Dolayısıyla puan kazanmak için oynadığınız oyunda kristalleri almadan geçmiyorsunuz. Bazen kristaller bir tuzak gibi duvarın hemen yanında olabiliyor. Bizim tavsiyemiz bu durumlarda kristallerden uzak durmanız. Çünkü ilerlediğiniz puanda yandığınızda 0 puandan başlıyorsunuz.

Zigzag konsept olarak hastalık derecesinde bağımlılık yapabilecek özellikte. Düştüğünüz anda ekrana gelen puan tablosunda en yüksek skorunuz ve o an yaptığınız skorunuz yazıyor. Bu ekranı paylaşmak için share butonu oldukça iyi düşünülmüş. Oynayan arkadaşlarınızla kıyasıya kapışabilirsiniz. İOS ve Android için ücretsiz olarak sunulmuş olan Zigzag reklam görmek istemeyenler için satın alınabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir