ZigZag Cube Yerli Android Beceri Oyunu

ZigZag Cube inceleme

Android için hazırlanan oyunlar eğlenceli olmaları için tasarlanıyor. Ancak kimi zaman bu oyunlar normalden daha çok sinirlere dokunabiliyor. Bunun en büyük örneklerini tabii ki son zamanların en ünlü oyunlarından birisi olan Flappy Bird’de gördük. Bu yazımızda bahsedeceğimiz ZigZag Cube oyunu da bu kategoriye balıklama atlıyor desek yanılmış olmalıyız.

Oyunda adı üzerinde tabii ki bir küp olarak görünüyoruz. Oyunun başlangıç ekranından başla dediğimiz anda kendimizi bir anda oyunun içinde buluyoruz. Oyun oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Hareket etmeniz için tek kural var, sadece ekrana tıklamak. Karakteriniz olan küp sağa doğru gidiyorsa tıkladığınızda ekrana yukarı dönecektir, eğer yukarı gidiyorsa tıkladığınız tekrardan sağa dönecektir. Bu şekilde sağ ve üste giderek önünüzdeki engellere çarpmadan ilerlemeye çalışıyorsunuz. Oyun ilk başta zor geliyor ama daha sonra gittikçe daha çok alışıyorsunuz. Başlarda kontrolde zorlanmanız mümkündür, çünkü sadece tek bir tıklama ile hem sağ hem de üste dönebiliyorsunuz. Ancak alıştıktan sonra kendi rekorlarınızı kırmak için canla başla mücadele vereceğinizden eminiz.

Bu oyun Cihan Özgür isimli bir geliştiricinin eseridir. Kendisi bu oyunu gerçekten birisine sinir olarak yaptı ve bunu ona hediye etti diye düşünüyoruz. Oyun adını da bu yoldan alıyor ayrıca. İlerlediğiniz yol büyük yapıların arasından zigzag bir şekilde gitmektedir. Siz de buradan ilerleyerek ve önünüzde belirecek olan küpleri toplayarak puanlarınızı artırıyorsunuz. Burada en yüksek skoru yapmak için uğraşıyorsunuz.

İster tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla yarışabilmeniz mümkündür. Bu oyun ile hem stresli hem de eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Oyunun reklam konusu biraz can sıkıcı olsa da ücretsiz bir oyun olduğu için bir süre katlanılabilir diye düşünüyoruz. Her oyun sonunda reklam görmeyi sevmeyen birisi iseniz bu biraz canınızı sıkacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir