Yerli Oyun Kader Mühürleri İçin Hikâye Fragmanı Yayınlandı

Yerli Oyun Kader Mühürleri İçin Hikâye Fragmanı Yayınlandı

Yerli oyun sektörünün son derece canlandığı günümüzde yeni bir MMORPG oyunu duyurulmuştu. Henüz yeni duyurulmasına karşın geniş çaplı bir yankı uyandırmasına ise şaşırmamak gerekiyor. Çünkü MMORPG tarzındaki oyunların Türk yapımı oluşuna pek alışık olduğumuz söylenemez. Aslına bakarsanız oyunun türü ve tarzı açısından birçok farklılık bizi bekliyor. Zira Kader Mühürleri oyunu alıştığımız bir MMO tarzından uzak olduğu kadar bir o kadar içeriği bünyesinde barındırıyor.

Geliştirici Sobee stüdyoları daha önceden hatırlayacağınız I Can Football ve İstanbul Kıyamet Vakti projeleriyle adından söz ettirmişti. Sonrasında başarılı girişimleriyle ön plana çıkan stüdyo Türk Telekom tarafından satın alınarak daha büyük projelere hazırlandı. Şimdi ise bu sürecin meyvesi alınmaya hazırlanıyor gibi gözüküyor. Çünkü ciddi bir proje olarak Kader Mühürleri MMORPG oyunu geniş bir kitleye oyun deneyimi sunabilir. Oyuncu kitlesine baktığımızda Türkiye’de sevilen bir tarz olmasının haricinde oyun tek bir türe bağlı olmayışıyla da ilgi çekiyor.

Kader Mühürleri MMORPG

Şimdiye kadar çok sayıda yabancı MMORPG oyunu oynamamıza karşın Türk yapımı kaliteli bir projeye rastlamak bir hayli zor oluyordu. Bunun açığını ise kapatmaya niyetli gözüken Sobee firması başarılı bir yükselişe imza atacak. Oyunda Türkiye’nin coğrafi sınırları içerisinde daha önceden yer almış çok sayıda medeniyete ait detaylar bulunabilecek. Buna bağlı olarak Anadolu, Sümer, Antik Yunan ve Mezopotamya temalarının çok sık karşımıza çıkacağını söyleyebiliyoruz. Bu açıklamaların ardından şirketin geliştirme aşamalarını hızlı bir biçimde kaydettikleri de gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

Tepeyi ele geçirme ya da bayrak kaçırma gibi oyun modlarını bünyesinde barındırmasının haricinde Kader Mühürleri MMO oyunu bize hikâye temalı bir oynanışta sunacak. Buna ilişkin Kader Mühürleri hikâye fragmanı yayınlayarak bize bazı konularda dikkat çekici ayrıntılar sunuluyor. Oyunun e-spor faaliyetlerine katılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda hem yerli hem yabancı çok sayıda oyuncunun ilgisini çekecek detaylardan birisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir