Yerli Korku Oyunu Mesel İle Gerilmeye Hazırlanın

Yerli Korku Oyunu Mesel İle Gerilmeye Hazırlanın

Yerli oyun piyasasının bir hayli hareketlendiği 2015 yılında çok sayıda yapım duyurduk. Uluslararası arenada boy göstermeye hazırlanan ve çıkış yapmış çok sayıda Türk yapımı oyunda artık dikkatleri çekiyor. Her seferinde aynı heyecanı bize yaşattıran Türk geliştiricilere ise ne kadar teşekkür etsek azdır. Steam gibi bir arenada Türkiye’yi temsil etmek için var güçleriyle çalışan geliştiricilerden birisi de Burak Dabak. Mesel oyunu geliştirerek hazır hale getiren isim tek başına girdiği bu yolda başarı için savaşıyor.

Korku oyunu Mesel çıkış yaparak Steam üzerinden satışa sunuldu. Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilmiş olan oyunun kurgusu ise şimdiye kadar göreceğiniz en orijinal kurgular arasına kesinlikle girecektir. Bir yazarın çocuk hastanesine ziyareti ve başına gelenler sonucunda yaşadıklarını kitabına aktarması üzerine bir hikayeyi merkezinde barındırıyor. Bu anlamda korku oyunu olması bize geçmişe dönük çok fazla flashback olacağı hissiyatını verdi.

Mesel Oyunu Nasıl Alınır?

Mesel oyunu fiyat bakımından 10 TL etiketle Steam üzerinde aktiftir. Bunun yanı sıra oyuna dair çok fazla içeriğin oyunculara sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

  • Bilinmezlik

Oyun içerisinde bilmecelerin sonucuna ulaşarak sırları açığa çıkarabilirsiniz.

  • Roman

Bir yazar olduğumuz için yaşadıklarımızı oyunda kitaba aktarıyoruz. Güzel olan kısım basma kalıp bir kaç örnekten ziyade her hareketimizin romana farklı bir biçimde işlenecek olması.

  • Geçmiş

Kitaba içerik açısından hastanenin geçmişinden kareler izlenebilecek.

  • Dökümanlar

Oyun içerisinde terk edilmiş çocuk hastanesinde çok sayıda doküman vardır ve bunların çoğu gerçek evraklarla birebirdir.

  • Oynanabilirlik

Mesel korku oyunu olmasına karşın içerisinde savaş barındırmıyor. Yalnızca gözlem yeteneği, zekanız ve olaylara bakış açınız önem teşkil ediyor. Meraklı bir oyuncuysanız oyundan fazlaca keyif alacağınız aşikar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir