Yeni Türk Oyunu Turret Craft Greenlight’ta

yeni türk turretcraft

 Turretcraft oyunu son zamanlarda hızla yükselen Türk oyun sektörünün yeni yapımları arasında yer alıyor. Birkaç ay kadar evvel yeni Türk yapımı oyunlardan bahsederken ismini andığımız oyun Türk yapımı oyunlar listesine adını yazdırmayı başardı. Steam Greenlight üzerinde oylama işlemi başladığı için tek bir konuyla Turretcraft oyununu incelemeye başlıyoruz.

Verilen bilgiler arasında dikkat çeken bazı farklı detaylar var. Tam anlamıyla genel oyun yapısından farklı olarak defansif bir tutuma sahip diyebilirim. Normal şartlarda söz konusu oyunlar hep atak yapmak içindir. Turretcraft oyununda ise savunma yapıyoruz. Kulelerimizi inşa ederek düşmana geçit vermemeye çalışıyoruz. Ancak bu anlamda oyunun ilk çıkışıyla son anları arasında ciddi farklılıklar var. Örnek olarak Greenlight kampanyasına dahil olan Turretcraft için belirli değişikliklerden bahsedilmişti. Eğer olumlu bir sonuç alınırsa bazı yenilemeler yapılacağını duyuran yapımcılar geçtiğimiz gün yeni bir açıklama yaptı. Oylama sonucuna göre yeterli desteği alan oyun için bazı yeni detayları oyuncularla paylaştı.

Turretcraft Greenlight oldu’ ismindeki açıklamayla başlayan yapımcılar tüm destekleyen oyunculara teşekkür ettiklerini bildirdi. Aynı zamanda oyunun çok kısa bir sürede ciddi değişikliklere gireceğini belirterek bunlardan bir kaçının detaylarını sundu. Oyunda var olan yaratıkların yeniden dizayn edilerek ekleneceğinin altını çizen geliştiriciler bu tasarım işlemlerinden sonra oyunun satışa çıkacağını söyledi. Aynı şekilde oyunda tasarım olarak çok fazla eksiğin bulunduğunu, temeli oluşturan kulelerin bile sıfırdan inşa edilerek oyunculara sunulmasının daha iyi olacağını belirtti.

Görünen o ki Turretcraft şimdiki grafiklerinden çok daha iyi grafikleri olmadan karşımıza çıkmayacak. Bu aslında gayet mantıklı bir geliştirme planı. Bildiğiniz gibi fragmanla örtüşmeyen filmler ve oyunlar son zamanlarda çok fazla çıkıyor. Buda oldukça can sıkıcı bir durum. Turretcraft içinse fragmanında yer alan detayların geliştirileceği açıklanıyor. Turretcraft Trailer diye aratarak resmi YouTube hesabından 1 dakikalık fragmanı izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir