Yeni SimCity Build Mobil Platformlarda

Geliştiricisi EA, bugün SimCity oyunu olan SimCity Build’in duyurusunu gerçekleştirdi ve devamında PC’ler de değil mobil platformlarda görüleceği açıklaması yapıldı. Oyunun genel içeriği şehir inşa etmek olsa da yakınlaştırma, uzaklaştırma, 360 derece döndürebilme gibi yeni özellikleri ve grafik tasarımıyla gerçeğine bir adım daha yakın hissettiriyor.

Basında yer alan haberlere göre ‘’Sınırsız bina kurma ve etkileyici 3-D grafikleriyle görsel şölen havasındaki SimCity Build, mobil alandaki en gelişmiş yapı simülasyon oyunu olacak’’. Sanal dünyada mobil şehir kurmak isteyenlere tek adres, bu oyun gösterilecekmiş gibi görünüyor.

SimCity 1989 yılında yaptığı çıkışla dünya üzerinde 30 milyondan fazla oyuncu kitlesine ulaşması sayesinde, hemen hemen herkes tarafından bilinir. Maxis stüdyosu tarafında serinin devamlılığını sağlayan başarılı ödüllü oyunlar oyuncuyla buluşmuştur. Oyun içerisinde gerekli olan yaratıcılık, oynayan kişiye yöneticilik ruhunu kazandırmakla birlikte hayal dünyasını geliştirmekte de büyük rol oynamaktadır. SimCity, eğlenceli ve bir o kadar da bağımlılık yapıcı oyun öğelerini, herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir arayüz ile birleştiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir