Yeni Need For Speed İçin İnternet Bağlantısı Neden Zorunlu?

 Need For Speed

Yeni Need For Speed oyununda internet bağlantısı her zaman olmak zorunda. Bu haber duyulduğundan beri oyuncuların kafasında birçok soru işareti var. Ancak burada büyük bir atılım olduğunu söylemek gerekiyor. 2013 yılında Forza 5 ile dünya çapında bir sosyal ağ kurularak oyun oynanabileceği kanıtlanmış oldu. Herkesin bağlantısının olduğu ve bu bağlantı kapsamında çeşitli turnuvaların yapıldığı bir oyun stili. Kulağa oldukça hoş geliyor ancak uygulamak için bazı kriterler gerekiyor. İşte yeni Need For Speed oyununun geliştiricisi Ghost Games bu taşın altına elini sokmaya kararlı gözüküyor.

Online oynanan futbol oyunları ya da yarış oyunları baz alındığında şimdiye dek ortaya çıkmış en büyük sosyal ağı ortaya çıkarmak istiyorlar. Elbette ki bunun için internet bağlantısının kullanıcılarda aktif olması şart. Böylece belirli bir oyun topluluğunun bir arada bulunmasını, kaynaşmasını, birlikte oyunu oynamanın zevkini tatması sağlanacak. Tekil oyundan ziyade tekil oyunun içine yerleştirilmiş çoğulluğun altı çizilecek.

Yeni oluşturulacak olan yarış topluluğuyla bu tarz oyunların nabzının tutulacağı söylendi. Marcus Nilsson Xbox oyun konsollarının başındaki isim. Yaptığı açıklamalarda ise Otolog ve bunun önemine değindi. Yıllar boyunca bunun üzerine çeşitli çalışmalar yaparak fazlasıyla özen gösterdiklerini belirtti. Şuanda gelinen noktada artık bazı şeyleri değiştirerek daha fazla göze batmanın zamanı gelmiş gözüküyor. Artık bir insan sesiyle insanları yüzleştirmek istediklerini belirtti.

Yeni Need For Speed çok yönlü bir yarış oyunu olacak. Özellikle oynanış biçimleri açısından son derece keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak. Dolayısıyla internet bağlantısı kaçınılmaz gözüküyor. Bir süredir yeni Need For Speed yarış oyununu bekleyen yarış severler bu habere pek ısınamasa da çıktığında oldukça sevinecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir