Yeni Mobil Oyun Dominations İncelemesi

dominations-mobil-oyun-incelemesi

Big Huge Games firması tarafından yapılmış olan yeni mobil oyun Dominations, 2015 senesi içinde merakla beklenen oyunlar listesine girmeyi başardı. Rise of Nations gibi çok sağlam strateji oyunlarına imza atan yapımcılar, yine bir efsane ile oyun severlerin karşısına çıkacak. Bu kadar fazla iyi oyun yapan bir firma, her seferinde kendine yeni bir şeyler katar, zaten o yüzden herkes bu oyunu bekliyor.

Clash of Clans tarzı oyun sürekli karşımıza çıkar oldu, mantık olarak Dominations oyunu da aynı görünüyor ama aslında daha kaliteli bir iş çıkarıldığını söylemeden geçemeyeceğim. Her oyunda olumsuz yönler vardır, Big Huge Games firması, Clash of Clans’ta yer alan olumsuz yanları eleyerek bu oyunu oluşturmuş diyebiliriz.

Şimdi size iki oyun arasındaki değişikliklerden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Clash of Clans oyununda, köye gidip savaştığınızda askerleriniz sağ kalsalar bile geri dönemiyorlar, herkese çok saçma gelen bu olay, Dominations oyununda yok. Ayrıca, asker bastığınız zamanlarda onların bitmesini beklemeniz gerek kalmayacak, siz o esnada dilediğiniz yere saldırıp gıda, para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Clash of Clans haricinde Dominations’da, yapıların inşası ve ilerleme sürecinde özel bir harita ile takip sağlayabilirsiniz. Özel tapınaklar inşa ederek din adamlardan dualar alabilirsiniz, çağ değişikliği ile farklı keyifler tadabilirsiniz, kervanlar, karavanlar ile oyunda olmasanız dahi para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Dominations oyunu oldukça başarılı görünüyor, grafik konusunda zaten sıkıntı olacağını düşünmüyorum, umarım en kısa zamanda çıkar da deneriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir