Yeni Half Life Oyunu Resmen Hayranlar Tarafından Yapıldı

Yeni Half Life Oyunu Resmen Hayranlar Tarafından Yapıldı

Half Life oyunu bir nesli bilgisayar başına hapsetmiş efsanevi oyunlar arasında bulunuyor. Counter Strike ile birlikte Half Life efsanesi Valve tarafından geniş bir zaman diliminde en çok oynanan oyunlar arasında bulunuyordu. Gelişen oyun ve grafik motorları, daha geniş çaplı görüntü kaliteleri, oynanabilirlik ölçütleri gibi detaylar birçok oyun severi yeni bir Half Life oyunu için diri tutuyor.

Halen daha Valve tarafından geliştirilecek olan yeni bir oyunun açıklanacağı günü bekleyen oyuncular için bir iyi bir kötü haberimiz var. Zira Valve henüz böyle bir projeye başlama niyetinde değil. Bunun yanı sıra Richard Seabrook isimli Half Life hayranı tamamıyla kendi çabaları neticesinde yeni bir oyun piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önce Valve’ye iş başvurusu yaparak proje halindeki oyununu sunan Richard olumlu bir cevap alamamıştı. Ancak geliştirme çalışmalarını hızlandıran başarılı isim Steam üzerinden geliştirdiği oyunu satmaya hazırlanıyor.

Temel anlamda Half Life: Oppasing Force oyununun hikâyesinin açık bırakılmasıyla doğan alternatif senaryolar yeni bir Half Life oyunu için umut olmuştu. Richard Seabrook içinde bu noktalar büyük bir anlam ifade ediyor. Çünkü oyunun başlangıç ve geliştirilme noktası olarak buraları kapsadığını belirtelim. Prospekt oyunu Steam üzerinden 11 Şubat 2016 tarihinde satışa sunularak oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Eğer Valve ile anlaşılsaydı muhtemelen yeni bir Half Life sürümü olarak çıkacak olan oyun bağımsız bir oyun olarak sunulmuş oluyor.

Ana karakter olarak Oppasing Force oyununda oynadığımız Adrian Shephard karakteri sabit olacak. Aynı zamanda oyunun uzunluğunun Half Life 2: Episode One ile aynı olacağı belirtiliyor. Hikâyesine baktığımızda Prospekt oyun hikâyesi Shephard karakteriyle atılacağımız senaryolardan oluşuyor. Nova Prospekt hapishanesi ilk durağımız olacak ve burada bizden yardım bekleyen Gordon Freeman var. Prospekt oyun fiyatı 16,20 TL gibi cüzi bir miktar olarak belirlenmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir