Yeni Call of Duty Uzayda Mı Geçecek?

Yeni Call of Duty Uzayda Mı Geçecek

 Call of Duty oyunu en çok sevilen ve beklenen oyun serileri arasında zirveye oynamaya devam ediyor. Activision tarafından geliştirilen oyunun 2016 yılında çıkması beklenen versiyonunda ise Infinity Ward tarafından geliştirilecek bölümlerin olduğunu öğrenmiştik. Her ne kadar küçük ipuçları dışında yeni Call of Duty oyunu hakkında net bir detay paylaşılmasa da halen daha geliştirilme aşamasında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Twitter üzerinde açılmış olan Infinity Ward isimli resmi hesap ise oyunla ilgili detayları oyun severlere ulaştıran en net kaynak olarak görülüyor. Geçtiğimiz günlerde oyunculara yılbaşı mesajı verdiği sıralarda hadi yapalım şunu yani ‘’Let’s do this’’ şeklinde bir yorum yapılması akıllara COD Modern Warfare oyununu getirdi. Maçlar başlamadan önce söylenen bu cümle oyuncuların kulağının pasını sildi diyebiliriz. Fakat bununla beraber paylaşılan bir görselin kafa karıştırdığını söylemek gerekiyor.

Call of Duty: Ghost oyununu oynayanlar hatırlayacağı üzere küçük bir kısımda uzaya çıkma lüksüne sahip olmuşlardı. Şimdi yayınlanan görselde bir uzay istasyonu ve astronotun dikkat çektiğini belirtelim. Buda haliyle yeni Call of Duty uzayda mı geçecek sorularının gelmesini mümkün kılıyor. Bir noktada bakıldığı zaman 2013 yılında yapımcılara sunulan sorular arasında böyle bir konu geçiyordu. Mark Rubin ise net bir cevap vererek ‘’Jupiter’de savaşma fikri cool gelirse neden olmasın’’ diyerek oyuncuları heyecanlandırmıştı.

Şimdi yeni Call of Duty oyununun geliştirme aşaması devam ederken karşımıza böyle bir oyun deneyiminin çıkıp çıkmayacağı herkes tarafından merak ediliyor. Ancak son sözü yine her zaman ki gibi Activision ya da Infinity Ward söyleyecek. Muhtemelen Twitter üzerinden duyurulacak bir haberle yakın tarihte net bir açıklamanın oyunculara ulaştırılacağı düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir