Yeni Burnout İçin Çalışmalar Başlıyor

Yeni Burnout İçin Çalışmalar Başlıyor

Burnout oyunu yarış severler için en az NFS serisi kadar önemli denilebilir. Ancak sıkıntının şurada başladığını belirtmek gerekiyor. Üretici firma Criterion Games ne yazık ki bu bağlamda çözümcü bir yapıya sahip değil. En son 2011 yılında Burnout Crash oyunu piyasaya sürülmüştü. Ancak bu tamamıyla bir ara oyun modundaydı. Son çıkan sürüm ise bu noktada 2008 yılında piyasaya sürülen Burnout Paradise oyunu oluyor. Nereden baksanız 7-8 yıllık bir durgunluğun sonucunda halen daha yeni bir Burnout oyunu haberinin resmi olarak duyurulmaması ayrı bir enteresan olay.

Ancak gelen gelişmelere bakacak olursak işler kızışıyor ve yeni bir Burnout oyunu geliştiriliyor mu sorusunu sormamıza sebep olan şeyler yaşanıyor. Bildiğiniz gibi Criterion Games stüdyolarından ayrılan bir grup geliştirici kendilerine Three Fields Entertainment adında bir stüdyo kurdular. Yaptıkları ilk iş ise Burnout geliştirme hakları için talepte bulunmak. Bu talep oyun dünyasında büyük bir çalkantı yarattı fakat hala daha Criterion Games cephesinde elle tutulur bir resmi duyuruya sebep olmadı.

Yine de geçtiğimiz günlerde herkesin Burnout oyunu geliştiriliyor diye düşünmesine sebep olan bir durum yaşandı. Facebook üzerinden verilen haberde Criterion Games stüdyolarının çalışmak üzere eleman aradığı duyuruldu. Aradıkları eleman vasıflarına baktığımızda ise bir yarış oyununun tasarlandığı aşikâr. Dönemin PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollarında harikalar yaratan yarış oyunu Burnout için yeni konsollar inanılmaz bir deneyim olacak.

Burada oyun severleri yanıltan tek bir detayın ise daha önceden Criterion Games çatısı altından çıkmış NFS oyunları olduğunu belirtelim. Çünkü stüdyodan daha önce Need For Speed Hot Pursuit ve Need For Speed Most Wanted oyunları geliştirilerek çıkarılmıştı. Dolayısıyla bu aranan elemanların yeni bir NFS oyunu için mi yoksa Burnout oyunu için mi olduğu şuan için bilinemiyor. Fakat iki stüdyonun oyunculara yeni bir Burnout oyunu hediye edeceklerine inancımız tam.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir