Yeni Bir MMO: The Stomping Land Geliyor!

The Stomping Land, dinozorların yaşadığı çağlarda geçen ve oyuncuların hayatta kalmaya çalıştığı bir MMO oyunudur. Henüz yapım aşamasında olsa da yayınlanan videolardan oyunun içeriği az çok biliniyor.

Daha çok PvE üzerine kurulu olan oyunda tıpkı gerçekte olduğu gibi insanlar fiziksel olarak oldukça güçsüz ama icat ettikleri tuzaklar ve silahlarla (Mızrak, ok, yay vb.) hayatta kalmayı başarabiliyorlar. Tabii hayatta kalmak için sadece silahlar ve tuzaklar bazen yeterli olmayabiliyor. Oyuncunun becerisi işte burada devreye giriyor. Çok tehlikeli dinozorların arasındayken bile oyuncuların hayatta kalması için görünmeden avlanmaya devam etmesi gerekiyor.

The Stomping Land ekibi projelerine güvendikleri için oyunun kaynağını Kickstarter‘da aramaya koyulmuşlar. Hedefleri 20 bin dolar toplayarak oyunun yapım sürecini başlatmak olan ekibin sadece 30 gün içerisinde 120 bin dolara yakın bir bağış almasıysa oyunun ne kadar ilgiyle beklendiğini bir göstergesi.

Henüz yapım süreci devam eden oyun hakkında çok fazla bilgi olmadığından oyunun tanıtımını yayınlanan içerik videoları üzerinden yapmaya devam edeceğiz.

The Stomping Land Protatip Tanıtım Videosu: Bir protatip olmasına rağmen oyunun içeriğini en iyi şekilde gösteren video bu gibi görünüyor. Daha çok avlanma ve savaş kısımlarını içeren bu videoda dinozorların ve çevrenin dokuları henüz hazırlanmamış.

Binek edinme ve yiyecek toplama: The Stomping Land’in en iyi özelliklerinden birisi oyuncuların özgürce birçok farklı yoldan yiyecek gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olmaları. Oyunda ayrıca binek sistemi de bulunduğundan bu sistemden yararlanmak oyunculara büyük kolaylık sağlıyor.

The Stomping Land’de binek sahibi olmak o kadar kolay değil. Önce bir dinozoru öldürmeden yakalamanız ve ardından onu besleyerek kendinize alıştırmanız gerekiyor. Ancak bu sayede üzerine binmenize izin veren evcil bir dinozor sahibi olabilirsiniz. Bir binek sahibi olmanın en büyük avantajı hız ve bir seferde çok fazla eşyayı taşıyabilmek imkanı.

Yaşam alanı için kamp kurma, yiyecek pişirme, dinozorlardan korunma ve karakter özelleştirme: Bu videoda oyuncuların hayatta kalabilmek ve avladıkları dinozorları yiyebilmek için oluşturdukları küçük yaşam alanlarından, karakter özelleştirmeye kadar birçok özellikten kısaca bahsediliyor.

Başlangıçta bir kamp ateşi oluşturan oyuncu buraya avladığı dinozor etlerini yerleştirerek bunları pişirmeye başlıyor. Ardından topladığı eşyalarla bir çadır kuruyor ve dinozorları uzak tutmak için kapı girişine tuzaklarda kullanılan kazıkları yerleştiriyor. Oldukça detaylı yapılan build sistemi sayesinde daha her oyuncunun benzersiz bir yaşam alanı inşa etmesine olanak tanınmış.

The Stomping Land hakkında detaylı bilgiyi oyunun resmi internet sitesinde bulabilirsiniz: TheStompingLand.com

The Stomping Land Ekran Görüntüleri:

4 comments

  1. Oyun süper yalnız Ücretsiz mi ?
    onu öğrenemedim.Büyük ihtimal ücretli fakat
    oyun online değil galiba , DayZ gibi olduğunu düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir