Yeni Bir Metro Oyunu Geliyor

 metro

4A Games Ukraynalı bir oyun geliştiricisi olarak piyasaya ender olsa da oyun sunmaya devam ediyor. Bitene kadar oyun dünyasını hop oturtup hop kaldıran firma en son Metro: Last Light oyununu piyasaya sunmuştu. Firmanın bile beklemediği kadar çok satan oyun geliştiricileri memnun ettiğinden olsa gerek oyun yaratma fikrinin üzerine daha fazla düşmeye başladılar. Oyunun hemen ardından atılan fikirler ise birçok oyun severi heyecanlandırmıştı. Uzayda geçecek bir FPS oyunu tasarladıklarını ileten geliştirici firma geçtiğimiz günlerde yeni açıklamalarda bulundu.

Buna göre iyi bir haber veren firma bir yandan da oyun severleri heyecanlandıran bir haberi durdurduğunu açıkladı. Uzay temalı FPS oyunu birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış olsa da ne yazık ki şuanda askıya alınmış. Bunun sebepleri arasında her ne kadar açıklanmasa da muhtemelen stüdyonun yetersizliği başrol oynuyor. Eleman azlığı, süre ve benzeri detaylar sebebiyle stüdyo geliştiricilerinden birisinin resmi profilinde bir takım açıklamalar yayınlandı.

Bu açıklamaların ışığında Ağustos ayından bu yana çalışmaları süren uzayda geçen FPS oyunu askıya alınarak Metro oyununa ağırlık verilmiş. Metro: Last Light oyunu tuttuktan sonra yeni bir Metro oyunu için kolların sıvanacağını biliyorduk. Ancak projelerin askıya alınarak bu oyuna ağırlık verileceği kimsenin aklına gelmezdi. Burada 4A Games geliştiricisi bazı detayları da vermekten kaçınmamış.

Örneğin yeni çıkacak olan Metro oyunu için craft sistemi üzerine çalıştıklarını ve öncekine nazaran çok daha işlevsel olacağından bahsedilmiş. Bunun yanı sıra uzay temalı oyunun gelişim aşamalarını da askıya alınmasına rağmen paylaşmış. Böylelikle projenin gerçekten iptal edilmeyerek sadece kısa bir süreliğine ara verildiği kanısına varabiliyoruz. 4A Games Metro oyunu için yakın zamanda daha detaylı bilgiler yayınladıkça sizlerle paylaşacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir