Yeni Battlefield Oyunu Bu Yıl Çıkıyor

Yeni Battlefield Oyunu Bu Yıl Çıkıyor

Battlefield serisi FPS oyunu sevenler için en gözde oyun serisi denilebilir. Zira her yeni sürümüyle oyuncuları konsol ya da PC başına kilitlemeyi başarıyor. Battlefield 5 çıkış tarihi ise bir süredir oyuncular tarafından tahmin edilmeye çalışıyor. Çünkü EA Games bu konuda oldukça sessiz bir duruşa sahip. Bu bilinmezlik sürüp giderken geçtiğimiz günlerde Electronic Arts bir basın toplantısı düzenleyerek finansal bazı detaylar hakkında bilgi verdi. Aslında amaç oyun tanıtımı olmasa da oyunculara müjdeli haberler iletildi.

Yeni Battlefield 5 oyunu hakkında birçok farklı detayın paylaşıldığını vurgulasak bile önemli ayrıntıların şuan için kamuoyuna duyurulmadığını belirtelim. Örneğin oyunun çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net olarak hiçbir bilgi aktarılmadı. En son Viscreal Games firmasının geliştirdiği Battlefield: Hardline oyunu karşımıza çıkmıştı. Bu oyun genel anlamda polis ve hırsız teması üzerine kurulduğu için vasat derecede puanlar almıştı. Şimdi ise sıra DICE firması tarafından piyasaya sürülecek ana sürüm Battlefield 5’e geldi.

Battlefield 5 Ne Zaman Çıkıyor?

Battlefield 5 ne zaman çıkıyor sorusu oyuncuların en merak ettiği detaylar arasında bulunuyor. Ancak EA Games merak duygusunu biraz daha üst seviyelerde tutmakta kararlı gibi gözüküyor. Birçok oyun hakkında bilgi verilmiş olsa da tarih konusunda son derece kısıtlı bir paylaşım yapıldığını belirtelim. Battlefield 5 çıkış tarihi için 2016 yılının Kasım ve Aralık ayına denk gelen tatil dönemi düşünülüyor.

Bunun haricinde EA yetkilileri Titanfall oyunu ile fantastik bir geri dönüş düşündüklerini belirtti. Aynı şekilde RPG oyunlarını tercih edenlere ise Mass Effect: Andromeda çıkış tarihinden kısmi olarak bahsedildi. 2016 yılının son çeyreğinde çıkması düşünülen oyunun aksilikler haline 2017’nin ilk çeyreğinde bizimle olması muhtemel gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir