Yeni Assassin’s Creed Oyunu Bu Yıl Çıkmayacak

Yeni Assassin's Creed Oyunu Bu Yıl Çıkmayacak

 

Yeni Assassin’s Creed oyunu söylentilerinin hat safhada dolaştığı şu günlerde yeni açıklamaların yavaş yavaş yapıldığını söyleyebiliriz. 2015 yılı oyun dünyasına çok fazla yeni oyun kazandırdı. Unuttuğumuz seriler, yeni seriler ve damga vuran yeni oyunlarla dolu bir yıl geçirdik. Bu geniş oyun yelpazesinin içinde Ubisoft’u ayrı bir noktaya koymak mümkün. Çünkü her sene yaklaşık 2 tane Assassin’s Creed sürümü çıkaran firma oyunculara resmen festival yaşatıyordu.

Yeni Assassin’s Creed oyunu bu yıl çıkmayacak haberi ise Kotaku tarafından duyurulanlar arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere Kotaku şimdiye kadar oyun dünyasına birçok sızdırma yapmış ve güvenilir bir kaynak olarak oyuncuların güvenini sağlamıştır. Hatta Ubisoft tarafından 2 ay önce yayın politikalarını paylaşması neticesinde uyarılan Kotaku insanların haberleşme hürriyetlerinin bulunduğunu savunarak paylaşımlarına devam etmiştir.

Bu seferki haberin kahramanı Jason Schreier oldu. Aldığı duyumlar neticesinde yazmış olduğu yazıda 2017 yılına kadar herhangi bir projenin çıkmayacağını garanti etmektedir. Her ne kadar söylenti mahiyetinde gözükse de platform bazında kehanetlerin bir bir çıktığını profesyonel oyuncular zaten biliyorlar. Bir diğer dikkat çeken bilgi ise yeni Assassin’s Creed oyununun içeriği ile ilgili. Bahsedildiği kadarıyla yeni oyunun ismi Assassin’s Creed Empire olacakmış.

Ancak içeriği yönünde farklı söylemler duymak mümkün. Jason’a göre bilgi aldığı iki kişinin antik Mısır’da geçeceğini öğrendiği oyun son dönemlerde gelen bilgiler doğrultusunda antik Yunan’da da geçebilirmiş. Oyunun içeriğine dair en net bilginin antik çağlarda geçeceği olduğunun altını çizelim. Mısır mı yoksa Yunanistan mı olduğunu hep beraber bir yıl sonra görme fırsatı bulacağız. Yeni Assassin’s Creed oyunu çıkış tarihi şuanda netleşmese de 2017 gibi gözüküyor. Böylece her yıl 2 sürümü çıkan oyunun derin bir nefes alacağına hep birlikte şahit olacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir