Yakuza 6 İçin 11 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Yakuza 6 İçin 11 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Yakuza serisi birçok kişinin hayranı olsa da bir türlü oynama fırsatı bulamadığı oyunlar arasında yer almaktadır. Aslında yurt dışında bulunan oyuncular bu durumda biraz daha şanslı diyebiliriz. Zira Yakuza serisi ülkemizde ne yazık ki satışa çıkmamaktadır. En azından serinin şuana kadar mevcut oyunları Türkiye distribütörlüğü noktasında çaresiz kalmıştır.

Serinin son sürümü olan Yakuza 6 oyunu hakkında muazzam detaylar ise saç baş yoldurtacak cinsten. Steam üzerinden yayınlanan Yakuza 6 oynanış videosu 11 dakikalık görsel şölen sunmaktadır. Ancak bu tamamıyla yurt dışı kaynaklı bir yayın olarak sunuldu. Yani bizim ülkemizle ilgili bir durum ne yazık ki şuan için söz konusu değil. Videoyu izlerken dikkatinizi çeken bazı detaylar olabilir. Örneğin oynanış dinamikleri açısından önceki Yakuza oyunları ile büyük benzerlikler var. Fakat yeni bölümler, yeni bölgeler ve yeni dövüş aksiyonları konusunda büyük bir gelişme kaydedilmiş.

Videoda konsolun başındaki kişi oyunun yönetmeni olan Toshihiro Nagoshi. Kendisi platformdan oynarken farklı bir ekrandan çekim yapıldığı için görüntü kalitesi biraz düşük gibi gelebilir. Ancak Yakuza 6 çıkış tarihi olan 28 Ocak itibariyle PlayStation 4 versiyonu için satışta olacak. Bu noktada grafik konusunda üst düzey bir performansla geleceğini belirtmekte yarar var.

Serinin sevenlerine bir iyi haberde Japonca sürümleri olsa da Yakuza Kiwami ismindeki ilk oyunun remake versiyonunun sunulduğu olacak. PlayStation 3 ve PlayStation 4 için hazırlanan remake versiyon ile Yakuza oyunu çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Zira yeni oyunda farklı değişikliklere gidilerek alıştığımız deneyimin dışında bir şey yaşatmanın peşinde. Ana rolde görmeye alıştığımız Takeshi Beat Kitanyo Yakuza 6 oyununda yardımcı role bürünerek ana rolü bırakıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir