Yakuza 5 İçin Çıkış Fragmanı Yayınlandı

yakuza 5

 Yakuza oyunu Sega tarafından üretilen en başarılı serilerden birisidir. Özellikle ilk 4 oyunda sunmak istediklerini yayınladığı tarihlerle kıyaslandığında fazlasıyla yansıtmayı başarmıştır. Uzun süredir Uzakdoğu’da yayında olan oyunun bir türlü dışarıya açılma evresi gelmemişti. Nihayet dağıtımının da Sega tarafından yapılan Yakuza 5 oyunu Amerika ve Avrupa’daki oyun severlerle buluştu.

Sega Yakuza 5 oyunu için efsanevi bir fragman hazırlayarak bunu takipçilerine sundu. İzlediğimizde aklımıza nedense ilk olarak gelen tepki GTA San Andreas oldu. Fakat oyuna benzediğinden dolayı değil. Zaten oyun temel amacıyla yeraltı dünyasının kirli ilişkilerini ve GTA ruhunun temel suç unsurlarını barındırıyor. Ancak oyunun grafik ve oynanabilirlik açısından tam anlamıyla GTA SA düzeyindeki evresinde bulunduğunu söylemek gerekiyor.

Buradan oyuna kötümser bir yaklaşım yapmak değil aksine bir sonraki sürümüyle patlama yapabileceğini düşünmek üzerine bir mantık yürütülebilir. Bir önceki oyununa bakıldığında ciddi bir grafik ve oynanabilirlik iyileştirmesi yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Özel efektleri fragmanda gördüğümüz kadarıyla üst düzey bir şekilde düzenlemişler. Yakuza 5 grafikleri birçok oyunu geride bırakacak kadar aktif sahnelere sahip.

Yakuza 5 oyunu hakkında bilgi vermek gerekirse uzun süredir yayında olan oyun kısmından başlayabiliriz. İlk olarak Japonya’da satışa sunulan ve PlayStation 3 için hazırlanmış olan bu oyunun çıkış tarihi 6 Aralık 2012. Yani aradan tam 3 yıl geçmesine rağmen oyunu halen daha bekleyen Avrupalı ve Amerikalı oyuncular var. Şimdi gelişmiş olarak gördüğümüz oyunun 3 yıl öncesine ait olduğunu düşündüğümüzde bir sonraki versiyonuyla oyun dünyasına ne kazandıracağını bir kez daha düşünebiliriz. Yakuza 5 oyunu fragmanında sizi büyüleyecek çok sayıda sahneyi barındırıyor. Ve bu sahneleri bizzat oynayarak deneyimlemek artık sizin de elinizde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir