XCOM 2 PC Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

 XCOM-2-PC-cikis-tarihi

XCOM oyununun ilk serisini herkes hatırlayacaktır. 2K Games tarafından yapımı üstlenilen oyunun devamı niteliğinde olan XCOM 2 meraklıları tarafından uzun zamandır bekleniyordu. 2K Games’in yayınladığı oyun listesinde ismi görülünce heyecanın daha da arttığını söylemek mümkün. Herkesin kesin gözüyle baktığı oyun için ise resmi açıklama geçtiğimiz günlerde yapıldı. 2K Games tarafından yapılan açıklamada XCOM 2 için çıkış tarihinin Kasım ayı içinde olacağı bildirildi. Muhtemelen Kasımın son haftası olması tahmin ediliyor.

XCOM 2 oyunu ilk oyuna nazaran 20 yıl sonrayı konu alıyor. Büyük bir kaosun içine düşmüş bir karaktersiniz ve dünya büyük bir ateş çemberinin ortasında. Dünyayı kurtarabilmek için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Oyunda yeni insan sınıflarının, değişik türde ırklarla uzaylıların bulunduğu yönünde kesinlik kazanmış bilgiler yer alıyor. İlk video ve görsellerinin yayınlandığı oyunda dikkat çeken bir diğer detay ise kullanılan grafik motoruydu. Beklentilerin üzerinde bir grafik kalitesine sahip olan XCOM 2 şaşkınlık içerisinde bekleyenlerini daha fazla heyecanlandırdı. 2K Games tarafından yapılan oyunlara göre çok daha farklı bir grafik motoruyla yapıldığı çok belli.

Resmi ağızdan yapılan açıklamalarda 2K Games tarafından XCOM 2 için özel bir ilgi söz konusuymuş. Bu konuda yapılacak olan atak ve yatırımın devam edeceğini söylerken mod sistemini devreye sokacaklarını belirtti. Bu sayede daha üst düzey ve farklılaşmış oyun deneyimine erişilebilecek.

Şehir içi detaylar, çatışma anlarında var olan grafikler, uzaylı ve farklı türlerin konseptleri son derece başarılı. 2K Games tarafından büyük bir çalışmanın eseri olacak olan XCOM 2 aksiyon oyunu konsol hayranlarını üzdü. Sadece PC platformu için üretilen XCOM 2 için herhangi bir PS ya da Xbox açıklaması yapılmadı. Fakat 2016 yılı içinde bu konuyla ilgili bir güncelleme gelir mi gelmez mi hala merak ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir