XCOM 2 Ertelendi

xcom 2

Oyun severler 2016 yılının başlarında yaşanan ertelenme krizini hatırlayacaklardır. Bu kez zannediyoruz ki bunun ikincisi yaşanmak üzere. İlk olarak geçtiğimiz haftalarda duyurduğumuz Outlast 2 ertelenmişti. Hemen ardından ise bu yılın en çok beklenen yapımları arasında gösterilen No Man’s Sky bu kervana katıldı. Bununla da bitmeyerek son darbe Firaxis Games ve The Workshop ortaklığında geliştirilen XCOM 2 oyunu ile geldi. Duyurulan habere göre stüdyo ortak bir açıklama yaparak tüm oyun severlere gecikmeden dolayı şimdiden özür dilediğini bildirdi. XCOM 2 ertelendi haberi elbette ki oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunabilmek için duyuruluyor.

Ancak oyun severlerin bu ertelenme haberlerine sıcak bakmadığını da biliyoruz. Erteleme haberini duyuran Take-Two genel başkanı Karl Slatoff bu karar için üzgün olduklarını tekrar tekrar yineledi. Fakat bu oyuncuların tavrını değiştirmeye yetmedi. Hemen herkes bu haberden ötürü mutsuz ve oldukça da sinirli gibi duruyor. Bunu sosyal medyada yeteri kadar yansıtan oyuncuların ise yapacak hiçbir şeyleri yok. Bu noktada oyuncuların sevinebileceği tek bir detay var. Birçok oyun aylarca ertelenerek karşımıza çıkarken XCOM 2 yalnızca 3 hafta ertelendi.

XCOM 2 Güncel Çıkış Tarihi Ne Zaman?

XCOM 2 erteleme haberinin ardından herkesin aklına takılan detay oyunun güncel olarak ne zaman çıkacağıydı. Bu noktada da Take-Two başkanının yaptığı açıklamalar baz alınabilir. Keza erteleme haberini duyuran kişi olmasının haricinde bu noktada yetkili merci olarak görülüyor.

Şuan için PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için geliştirilen XCOM 2 çıkış tarihi erteleme 27 Eylül 2016 olarak netleşti. Fakat bu Kuzey Amerika için geçerli olan tarih. Avrupa içinse beklenen tarihin 30 Eylül 2016 olduğunu bildirelim. Ertelemenin öncesindeki çıkış tarihi ise 9 Eylül olarak duyurulmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir