Xbox One S Çıkış Tarihi Netleşti Mi?

Xbox One S Çıkış Tarihi Netleşti Mi

Hatırlayacağınız üzere E3 2016 fuarında duyurulan Xbox One S Microsoft tarafından yavaş yavaş piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Aktif olarak satışları etkilememesi adına yalnızca Ağustos ayında çıkabileceğini açıklayan yetkililer ise ne zaman çıkacağına dair net bir cevap vermediler. Şöyle ki Xbox One konsolunun yerine geçecek olan bu yeni nesil Xbox One S ile çok daha ufak bir modele sahip olacağız. Üstelik PlayStation Slim ve Fat kasa gibi değil, daha da ötesinde %40 daha ufak bir konsol sunulacak. Bu durumda oyuncuların heyecanla beklediği bu ürünün çıkış tarihi de merak ediliyor. Ancak Ağustos ayına girmemize 2 hafta kala şu günlerde Microsoft cephesinden bir açıklama gelmiyor.

Bunun üzerine bazı sızıntılardan yola çıkarak tarihi ortaya çıkaran kişilerin varlığından bahsedebiliriz. Örneğin Amazon bu sektörün en başarılı alışveriş noktalarından birisidir. Avrupa ve Amerika için barındırdığı 2TB Xbox One S ön siparişleri içinse belirttiği tarih 31 Ağustos 2016 olarak gözüküyor. Peki Xbox One S çıkış tarihi gerçekten Ağustos ayının son günü mü? Bu durum sanki Ağustosta çıkacağına kesin gözüyle bakılıp son güne atanmış gibi bir izlenim bırakıyor. Üstelik NeoGAF üzerinden de farklı sızıntıların sunulduğu bu günlerde pek stabil gözükmüyor. Çünkü NeoGAF sızıntıları Xbox One çıkış tarihi için 11 Ekim 2016 tarihini gösteriyor.

Xbox One S Hangi Modellerle Çıkacak?

Xbox One S modelleri üç ana grupta sunulacak. Bu üç ayrı modelin arasında ise sistemsel açıdan bir fark olmayacak. Yalnızca fiyat açısından belirleyici bir unsur olan disk alanı farklılıkları gözlemlenecek.

  • Xbox One S 500 GB
  • Xbox One S 1TB
  • Xbox One S 2 TB

Sızıntıların yaşandığı Xbox One S ne zaman çıkacak polemiklerinde sunulan kanıtlara göre 4K ve HDR desteği olan yeni konsolun oyunlarla anlaşmalı olarak çıkacağı söyleniyor. Buna göre 1TB Xbox One S modeli Halo 5 ile birlikte özel paketle sunulacak. 2TB Xbox One S içinse Gears of War 4 oyunuyla beraber sunulması söz konusu. Gears of War 4’ün çıkış tarihi ise 11 Ekim 2016. Yakın gelecekte Microsoft cephesinden bir açıklama gelmesi tüm bu soru işaretlerini giderecektir. O güne kadar en net tarih ise Amazon tarafından sağlanan Ağustos sonu oluyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir