Xbox One İle Eski Oyunları Oynamak Artık Mümkün Olacak

 xbox-one

Oyun konsolu sektöründe Play Station ve Xbox arasında var olan savaş her geçen gün daha da kızışıyor. Microsoft ve Sony arasında geçen bu savaş her konuda belli bir avantajla diğer tarafı öne geçiriyor. Son olarak Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda Xbox kullanıcılarını sevindiren bir haber duyuruldu. Xbox One çıkmasıyla Xbox 360 oyunları rafa kaldırılmıştı. Tıpkı PS4 çıkmasıyla PS3 oyunlarının geride kalması gibi. Ancak bu duruma Sony hiçbir müdahale yapmıyorken Microsoft boş durmadı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada artık Xbox One ile eski oyunları oynayabilmenin mümkün olacağı duyuruldu. Yapılan çalışmayla Xbox 360 için var olan oyunlarınızı yapılacak çalışmayla oynanabilir hale getireceğini açıkladı. Xbox 360 oyunlarınız Xbox One cihazının kütüphanesinde gözükecek. Ayrıca fiziksel olarak satın aldığınız oyunları disk okutarak oynamanız mümkün olacak. Bu durum hem eski ve sevdiğiniz oyunları yeni platform için satın almanıza gerek kalmadan oynamanızı sağlayacak. Hem de tek bir konsolla tüm oyunları oynamanın keyfine varabileceksiniz.

Xbox One ile konsol dünyasını sarsan Microsoft, bu yöntemle ilk etapta en sevilen 100 Xbox 360 oyununu uyumlu hale getirecek. Ardından çitayı yükseltecek ve diğer oyunları da belli bir süre zarfında bu güncellemeye dahil edecek. Eski oyunlar Xbox 360 versiyonu gibi görüntü kalitesine sahip olacak. Ancak Xbox One ile beraber yayın yapma, daha akıcı oyun keyfini mümkün kılacak.

Microsoft tarafından yapılan bu atak sayesinde Xbox One kullanıcıları bir adım öne geçmiş olacak. Sony Play Station kullanıcılarının zaten şikayetçi olduğu konuların başında gelen eski oyun sorunu aşılabilecek mi halen merak konusu. Aslına bakarsanız Xbox konsolu için yapılan bu atağın üzerine PS4 için böyle bir güncelleme gelip gelmeyeceği hala tartışılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir