Xbox Ne Yazık Ki Tokyo Game Show 2016’da Da Olmayacak

xbox

Microsoft tarafından yapılan marjinal gelişimler son dönemlere damga vuruyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene Tokyo Game Show 2015 için stant açmayan Xbox ve Microsoft büyük tepki çekmişti. Fakat hemen ardından Xbox Big Thanksgiving etkinliği Japon oyunculara duyuruldu ve gerçekten müthiş bir akım başlatıldı. Xbox için özel yapımlar olan Rise of the Tomb Raider ve Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege yapımlarını oynama şansı sunan Xbox geçtiğimiz sene oldukça başarılı bir performans yakalamıştı. Görünen o ki bu sene de bunu sürdürmeye kararlı. Geçtiğimiz günlerde Tokyo’da yapılan bir söyleşide Xbox patronu yine Game Show bünyesinde olmayacaklarını resmi olarak ilan etti. Tabi bunun hemen ardından herkesin aklına özel etkinlik geldi.

Acaba bu sene de olup olmayacak mı sorularının tam havada uçuştuğu sıralarda beklenen haber bizzat verildi. Xbox Big Thanksgiving 2016 Ekim ayında Japon oyun severlerle buluşacak. Muhtemelen Tokyo’da yapılacağını düşündüğümüz organizasyon hakkında şu sıralar hiçbir detay yer almıyor. Zira hangi oyunlar bulunacak, hangi gün yapılacak, hangi tarih aralığını kapsayacak gibi farklı soru işaretleri şimdiden merak uyandırıyor. Aynı zamanda hatırlatmak istiyoruz ki önümüzdeki hafta oyun dünyasına bomba gibi düşecek GamesCom 2016 fuarında da Xbox’ı göremeyeceğiz. Yine kendisine ait bir etkinlik olan Xbox FanFest adıyla karşımıza çıkacak.

Xbox FanFest Nedir? Ne Zaman Düzenlenecek?

Xbox Fan Fest aslında GamesCom 2016 yerine Microsoft tarafından yaratılan bir organizasyon. Yalnızca Xbox oyuncularına özel olarak oyunların tanıtıldığı, oynama şansı yakalayacağınız bir etkinlik olacak. Bu sene GamesCom 2016 ile eş zamanlı olarak yürütülecek. Bünyesinde ise gerçekten iddialı yapımları barındıracak. Bunlardan birkaçı şöyle;

  • Forza Horizon 3
  • Gears of War 4

Oyuncuların büyük bir merakla beklediği iki dev yapım Xbox FanFest 2016 ile bizlerle buluşacak. Üstelik hem Tokyo’da hem de FanFest’te sürpriz olarak Windows 10 tabanlı oyunların yer alacağını da bizzat Phil Spencer bildirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir