Xbox İçin Çıkan Oyunlar Artık PC Platformunda Da Mı Çıkacak?

 xbox-pc-oyunlari

Xbox, var olan oyun piyasasının ciddi bir dilimine sahip. Aslına bakarsanız oyun severlerin çok fazlada alternatifi yok. PC, Play Station ya da Xbox kullanmak zorundalar. Son zamanlarda konsol oyunlarının artmasıyla PC oyunculuğu bitme noktasına geldi. Ancak şöyle bir durum var ki konsol ile oyun oynamanın bazı zorunlulukları var. Örneğin bir televizyona ihtiyacınız var ve konsol sahibi olmanız gerekiyor. Buna mecbur bırakılmak ise son derece keyifsiz bir durum.

Xbox firmasının başında bulunan Phil Spencer yaptığı bazı açıklamalarla adeta sansasyon yarattı. Çünkü Xbox oyunlarını satmak için var olan ismin ağzından ‘Xbox oyunlarının PC içinde çıkmasını istiyorum’ ibaresi çıktı. Yani bir oyunu hem Xbox konsolunda hem PC’de oynamak mümkün olabilecek algısını oluşturdu. Bu noktada hala çoğunlukta olan PC oyuncuları ciddi anlamda heyecanlandı.

Phil Spencer, ‘Xbox oyunlarını sadece Xbox konsola sahip olan ve TV karşısında oturan insanların oynaması benim düşünceme ters’ sözleriyle devam etti. Oyunların zevk ve keyif amacıyla oynandığını, bu noktada hiçbir kısıtlama ya da engelin koyulmaması gerektiğini vurguladı. Bir oyunu her zaman her yerde oturabileceğiniz bilgisayar başında oynamak varken illa bir TV karşısında oynamak zorunda kalmak gerçekten sıkıcı olabiliyor. Gerek maliyet açısından gerekse kişisel anlamda PC bu noktada açık ara önde.

Aslında PC oyuncularının aklından geçenleri bir bir söyleyen Xbox yöneticisi Phil Spencer bir yerde büyük takdir aldı. Kendisinin de PC oyuncusu olduğunu ve artık Killer Instinct, Gears Of War ve Fable gibi ünlü Xbox oyunlarını istediği yerde PC ile oynamak istediğini belirtti. Herhangi bir çalışma henüz başlamasa da PC oyuncularının iştahı bir kere kabardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir