WoW’un Kullanıcı Sayısı 7,6 Milyona Düştü

Uzun yıllardır popülerliğini korumaya devam eden MMORPG oyunu World of Warcraft, hala dünyanın en çok oynanan MMORPG oyunu olma özelliğini koruyor ancak son zamanlarda WoW’un oyuncu sayısında belirgin bir düşüş yaşandı. Blizzard’ın yayınlamış olduğu raporda, Warlords of Draenor genişleme paketinin öncesinde oyundaki aktif kullanıcı sayısının geçen Mart ayında 7,6 milyona gerilediği belirtiliyor.

En son Aralık 2013 tarihinde WoW’un oyuncu sayısı 7,8 milyon gibi daha yüksek bir rakamken oyunun bir önceki yıl aynı dönemdeki kullanıcı sayısıysa 8,3 milyondu. Oyunun daha önceleri 11 milyon kullanıcısı olduğunun duyurulduğunu da göz önünde bulundurursak WoW’un her geçen gün aktif kullanıcılarını kaybettiği açık.

One comment

  1. iyi iyi. oyuncu ve komünite kalitesi biraz düşmeye başlamıştı – zaten çok iyi paralar kazanıyorlar. biraz daha elit olsa çok üzülmem. bir de yetmezmiş gibi türkiye’den çok yüksek ms’lere ulaşıyorduk. purevpn olmasa oynayamıyordum oyunu raid’lerde – şimdi daha iyi tabi ama yoğunluktan kurtulalım demek istiyorum :p

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir