World of Warcraft’ta Artık SELFIE Var

World of Warcraft’ta Artık SELFIE Var

World of Warcraft hayranısınız ve çok güzel bir karakteriniz  mi var? Artık o özel karakter ile selfie çekebileceksiniz, yani Türkçe karşılığı öz çekim. Dünyada şu an öz çekim popülaritesi o kadar yükseldi ki, WOW yapımcıları da bu durumun farkına varıp özel selfie kamera modu koydular. World of Warcraft tarafından şu an public test serverında yayınlandı ve artık karakterinizin önden resmini çekebileceksiniz.

Tabi, bu özelliği kullanmak için oyun içinde bir görevi yerine getirmeniz gerekiyor. 100. Seviye için özel olarak Field Photography görevini yaptığınız takdirde bu mükemmel özelliği kullanabileceksiniz. Oyuncunuz kamerayı kendine doğru yönlendirerek fotoğraf çekiyor, bu resimler ise klasik ekran görüntüleri dosyasına gönderilmektedir. Aslında bu yeni özelliğin eğlenceli bir tarafı daha var, kamera moduna geçtiğiniz zaman oyuncunuz kameraya doğru gülümsemeye başlıyor, hatta bazen dudaklarını birleştirerek size öpücük bile yolluyor.

WOW’da kamerayı daha fazla geliştirip selfie kamera mk II adından bir nesneye dönüştürebilirsiniz. Yine bu özellik için görev yapmanız şart, World of Warcraft öyle nedensiz bir şeyler vermiyor. Lens Some Hands adındaki görevi tamamladığınız takdirde dönüştürme işlemini de başarı ile yapabilirsiniz. Şimdi bu geliştirme ne işimize yarıyor diyeceksiniz, resimlere filtre özelliği ekliyor, aynı İnstagram’da olduğu gibi yani.

Selfie özelliği henüz deneme aşamasında olduğundan bazı problemler var, yani resim çekerken oyuncun kolu biraz acayip görünüyor. Blizzard bu durum için kısa zamanda bir çözüm üretecektir.

6.1 paketi ile sadece öz çekim özelliği değil Twitter özelliği de ekleniyor. Yani, oyun içindeki gelişmeler, level atlamalar, düşürülen eşyaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir