World of Warcraft’ı 100 Milyon İnsan Oynadı!

2004 yılında çıkış yapmasına rağmen halen oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan World of Warcraft hakkında yeni bir infografik yayınlandı. Blizzard’ın hazırladığı ve resmi istatistiklere dayanan infografikte oyunun ne denli yoğun bir ilgi gördüğünü fark edebiliyoruz.

World of Warcraft için hazırlanan bu infografiğe göre oyunu tam 100 milyon oyuncu oynamış. Yani toplamda World of Warcraft’a 100 milyondan fazla insan üye olmuş. 100 milyonun üzerinde üyesi bulunan World of Warcraft dünyasında toplamda 500 milyon karakter oluşturulmuş ve 9 milyonun üzerinde guild kurulmuş.

World of Warcraft’ın en çok sevilen yönlerinden bazıları oyun senaryosu ve oyun müziği. İnfografikte de oyunun bu beğenilen yönlerinden biraz bahsedilmiş. World of Warcraft’ın oyun müzikleri ve karakter sesleri toplamda 3.900 dakikayı buluyor. Ayrıca oyunun senaryosu için toplamda 6 milyon kelime yazılmış. Bu rakam, The Lord of the Rings ile kıyaslandığında tam olarak 12 kat fazla olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar toplamda 100 milyon oyuncusu olsa da World of Warcraft’ı bugün aktif olarak oynayanların sayısı 7 milyon. Peki bu 7 milyon oyuncu Azeroth evreninde ne kadar hareketli? Bu sorunun cevabı yine infografikte yer alıyor. World of Warcraft’ta her gün 900.000 PvE, 670.000 PvP etkinliği gerçekleşiyor.

Blizzard tarafından yayınlanan infografikteki diğer bilgileri görmek için burayı tıklayarak resmi yeni sekmede açabilir ya da aşağıda yer alan görseli inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir