World Of Warcraft’a Güncelleme ve Kötü Haber

 

Blizzar Entertainment tarafından geliştirilen ve ilk olarak 1994 yılında çıkarılan World of Warcraft yeni bir güncelleme duyurdu. Bu güncelleme Test Serverlarında oyuncular tarafından denenebilecek.

Battle.net‘e girip hesap ayarlarından karakterlerini kopyalayan oyuncular, World of Warcraft 5.4 yamasını, test sunucularında gözden geçirebilecekler.

Giriş yapmak için, oyunun PTR(Public Test Realms) Client’ini indirmeniz ve  indirdiğiniz client ile oyuna giriş yapmanız gerekiyor.

Test sunucularına bağlanan oyuncuların, buldukları hataları PTR forumlarında bildirmeleri üzerine, en kısa zamanda yetkililer tarafından aksaklıkların giderileceğini açıklayan Battle.net, bunun oyunu aksatmadan, çevrimiçi zamanlamayla yapacaklarını belirttiler.

5.4 Güncellemesinin içeriğine göz atmak gerekirse;

Yeni bir raid’in geleceği duyuruluyor.

Jade Ormanı’nın doğu kıyılarında, zamanın içinde binlerce yıldır kayıp bir ada olan, yeni bir alan(Timeless Isle)olacak. Bu alana girecek oyuncuları epik bir loot sisteminin, petlerin, oyuncakların, MRF’lerin, bineklerin beklediğini duyuran Battle.net, adanın gizemlerle ve sırlarla dolu olduğunu söylüyor. Macerasever oyuncuların vazgeçemeyeceği türden bir alan yarattıklarını açıklayan Battle.net, bu yaklaşımı ile oyuncuları heyecanlandırmayı başardı sayılır. Ayrıca bu ada içerisinde 5 yeni boss’un bulunacağını da güncelleme notları arasında görmek mümkün.

Yeniden tasarlanan Arena sistemi ile, oyuncuların birbirleriyle olan rekabetleri artacak. 2vs2, 3vs3, 5vs5 sistemlerinde karşılaşılacak Arena’da, oyuncular kişisel dereceler alacak.  Ayrıca yüksek level oyuncular için Bronze, Silver, Gold ve Endless zorluklarında kendi yeteneklerini deneyebilecekleri bir test alanı mevcut olacak.

Güncelleme ile ilgili başlıklara bakacak olursak;

– Legendary Quest’lerin devam edeceği,
– Satışa sunulacak yeni eşyaların olacağı,
– Sınıfların elden geçirildiği,
– Atak ve savunma sistemlerinde düzenlemeye gidildiği,
– Kimi itemlerin güç ve özelliklerinde değişikler yapıldığı,
– Yeni aktif ve pasif yeteneklerin geleceği,
– Petlerde ve PvP’lerde kimi hataların düzeltildiği yazıyor.

World of Warcraft 5.4 güncellemesinin tamamını incelemek isterseniz, buraya tıklayınız.

 

Gelelim kötü habere. Battle.Net güncelleme yaptığını duyuradursun, SuperData Araştırma Ekibi’nin yayınladığı bir araştırma WoW’un nasıl bir kayıp içerisinde olduğunu ortaya koydu.  World of Warcraft’ın gelirlerinin 6 ay içerisinde %54 düşüş yaşadığını duyuran firma, kısmî detaylara da yer verdi.

İşte o araştırmadan satır başları.

– Nisan ayında abonelik tabanlı devasa online rol yapma oyunu gelirleri 93 milyon dolardı.
– Yedi gün önce 204 milyon dolarla büyük zarar etmiştir.
– Blizzard aynı zamanda Doğu oyuncu tabanından aylık yaklaşık 1.3 milyon aktif kullanıcı kaybetti.
– Böyle giderse WoW’un çok kısa bir süre içerisinde Free2Play’e geçeceği düşünülüyor.
–  Eylül 2012-Nisan 2013 tarihleri arasında toplam gelirlerindeki önemli düşüşlere rağmen, oyun, eklenti ve ekstralarla parametresi artan bir dönüşüm oranı gördü.
– WoW’un sadık fanlarının bile artık sıkılmaya başladığı görülüyor ve Blizzard’dan köklü ve yenilikçi değişimler bekliyor.

Kimbilir, belki de WoW Free2Play kervanına katılarak daha önemli bir başarı elde edecektir. Olmaz demeyin hemen, önümüzde, Free2Play olmadan önce ve olduktan sonra diye iki farklı dönem geçiren ve hisselerini 600 kat arttırdığı söylenen Aion örneği varken, bu pek uzak bir ihtimal gibi durmuyor.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir