World of Warcraft: Mists of Pandaria Yeni Pet Sistemi

World of Warcraft: Mists of Pandaria ile birlikte artık tüm oyuncuların Hunter sınıfı gibi bir pet edinebileceğini ve bu peti savaşlara dahil edebileceğini daha önce buradaki yazımızda duyurmuştuk. Şimdi yeni pet sistemi hakkında WoW oyuncularına bir kaç püf noktadan bahsedeceğiz.

Mists of Pandaria’nın yeni pet sistemi sayesinde WoW oyuncuları daha önce hiç bir eklentide veya genişleme paketinde olmayan yeniliklerle karşılaşıyor. WoW’a yeni bir oynanış tarzı, yeni bir strateji geliştirme imkanı ve yeni bir uğraş getiren bu özellik tüm oyuncuların savaşlardaki stratejilerini değiştirmelerine sebep olacak gibi.

Hepsi birbirinden farklı özellik ve güce sahip olan yaklaşık 500 kadar evcilleştirilebilir hayvan arasından seçeceğiniz size özel bir petiniz olacak. Bu pet oyunculara can verebileceği gibi düşmanın hızını düşürecek yeteneklerden düşmanın canını düşürecek saldırılara kadar bir çok farklı özelliğe sahip olabilecek. Petin gücü leveline bağlı olarak artmakla birlikte petinizin savaşlardaki başarısını arttırmaya yarayacak olan esas unsur petinizi nasıl yöneteceğiniz olacaktır.

Bu büyük yenilikle birlikte gelen evcil hayvanlarınızı kontrol etmenizi sağlayacak bazı özellikler:

  • Evcil hayvanınızın ismi: Oyuncular petlerine tıpkı karakterlerde olduğu gibi özel bir isim verebilecek. Bu sayede hem petinizi daha kolay takip edebilecek hem de onu daha kişisel bir hale getirebileceksiniz.
  • Pet leveli: Petinizi savaşlarda daha güçlü hale getirebilmek için onu daha fazla eğitmeli ve daha fazla savaştırmanız gerekecek.
  • Pet istatistikleri: Health, Power, Speed ve Quality gibi petinizin temelde 4 istatistiği bulunur. Petinizin level atlaması durumunda bu istatistiklerden bazılar yükselir. Petinizin özelliğini bu istatistiklere göre belirleyebilir ve onu kişiselleştirebilirsiniz.
  • Pet yeteneği: Petiniz belirli seviyelerde bazı yetenekleri öğrenebilecek duruma gelir. Her pet için farklı yetenekler arasından leveline göre skill’leri aktif hale getirebilirsiniz.
  • Pet ailesi: Petler gruplar halinde aile adı verilen kategorilere ayrılır. Pet aileleri Critter, Dragonkin, Mechanical ve Magical gibi daha bir çok farklı kategoriye ayrılmıştır. Her pet ailesi kendine özel yeteneklerle donatılmış hayvanları içerir. Mesela bir yetenek Dragonkin pet ailesinde bulunurken bir diğer özellik Dragonkin pet ailesinde bulunmayabilir. Kısaca her pet ailesinin kendine has benzersiz bir özelliği bulunur. Ayrıca pet ailelerinin kendi kategorilerine göre farklı zayıf noktaları da olabilir.

World of Warcraft: Mists of Pandaria’nın yeni pet sistemiyle gelen yeni özellikler hakkında daha detaylı bilgi için oyunun resmi internet sitesini burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yeni eklenen yüzlerce evcil hayvandan bazılarının ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir