World of Tanks İnceleme ve Sistem Gereksinimleri

World of Tanks İnceleme

World of Tanks oyunu 2. Dünya savaşında yaşanan tank çatışmalarını konu alan bir savaş oyundur. MMO tabanlı bu savaş oyununda birçok büyük ülkenin 150 farklı tankı bulunuyor ve 30 kişi 2 takıma ayrılarak birbirleri ile çarpışıyor. Simulasyon ve Arcade çeşidini bünyesinde bir arada barındırması oyunun daha eğlenceli hale gelmesini sağlıyor.

World of Tanks oyununda 5 sınıf tank bulunuyor. Bu sınıflar içerisinden istediğiniz model tankı seçebilirsiniz, oyunda para ve tecrübe kazandıkça farklı ve güçlü tanklar da seçme imkanınız bulunuyor. Ayrıca oyundaki eğitimleri başarı ile sonuçlandırabilirseniz tankınızla isabetli atışlar yapma şansınız artıyor.

Light Tanks; isminde de anlaşılabileceği gibi hafif zırha sahiptir. Çok zayıf bir tank olsa da hızlı olmasından dolayı keşif için kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Medium Tanks; birçok ülkenin ana muharebe için kullandıkları tank çeşididir. Ligth tanklara oranla dayanıklıdır ve ateş güçleri daha yüksektir.

Heavy Tanks; Sağlam zırhları sayesinde düşmanları sizi yok etmekte zorlanır, aynı zamanda güçlü atışlar ile düşmanlarınızı kolayca yok edebilirsiniz. Ağır olmasından dolayı hızları düşüktür ve toplar namluya daha geç yerleşir, bu da size zaman kaybettirebilir.

Tank Destroyer; Güçlü zırh delici mermileri ve hızlı manevraları ile düşmanları korkulu rüyasıdır. Pusuya yatıp düşmanınızın beklemediği anda tanklarını yok edip olay yerinden hızla kaçabilirsiniz.

SPG; Paletli obüs toplarına benzer, binaların arka kısmına mermi atmak için idealdir. Namlusu havan topu gibi olduğundan açılı atışlar yapmanıza olanak sağlar.

World of Tanks oyununda hareket klasik WASD tuşları ile gerçekleşiyor. Oyun içerisinde zarar verdiğiniz düşmanlar, yok ettiğiniz tanklar ve kazandığını savaşlar neticesinde para ve tecrübe kazanıyorsunuz.

Oyunun en sevdiğim özelliklerinden biri de her tankın kendisine göre zayıf noktasının olmasıdır. Bir model tankı paletinden vurarak zarar verebilirken diğer tankın motorundan vurarak daha büyük hasarlar verebiliyorsunuz, bu da oyunu daha gerçekçi yapmış.

World of Tanks incelemesinden sonra sırada bu oyunu oynayabilmeniz için ihtiyacınız olan sistem gereksinimleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

World of Tansk Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi; Windows XP ve üstü versiyonlar.

İşlemci; En az Pentium 4 2 Ghz.

Ram; minimum 1 GB Ram.

HDD; 5 GB alan.

Ekran Kartı; Nvidia 6800 veya dengi ATI Readon.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir