Wolfteam İnceleme

Softnyx Game tarafından yapılan ve Türkiye’nin en ünlü oyun firması olan Joygame tarafından yayınlanmakta olan MMOFPS dünyasının en ünlü oyunu Wolfteam’i siz takipçilerimiz için inceledik. MMOFPS dünyasına adını altın harfler ile yazdıran Wolfteam neymiş bir göz atalım.

2009 yılında çıkışını yapan Wolfteam kısa zaman içerisinde beklendiğinden daha fazla oyuncu kitlesi yakalamıştı. İki ırkı (İnsan ve Mutasyon Kurt) ve farklı oyun modları ile tüm oyun severlerin gözdesi olmayı başaran Wolfteam’in oyun modlarında olan farklılıkları gelin yakından bir mercek altına alalım ve oyun modlarını farklılaştıran olay nedir her birlikte öğrenelim.

Oyun modları

İşgal, Yıkım, s2 Yıkım, Ölüm Oyunu, Ölüm Oyunu C, Kurt Versus Kurt, Uyku modu, Ex İşgal, Bıçak modu, Sniper modu, Ağır silah modu,  Kurt avı,Kurt avı C, Tabanca modu ve Kurt İşgali modu ile bol çeşitli oyun modlarına sahip bir oyun.

İşgal modu

Wolfteam İşgal modunda haritanın belirli mesafelerde bulunan üsleri oyuncuların ele geçirmeleri sonucu kazanılan bir oyun modudur. Belirli bir zaman içerisinde en çok üssü ele geçirmeniz gerekmektedir.

Yıkım modu

Yıkım modunda öldürülen oyuncular tekrardan oyuna dahil olamaz yıkım modu 3 kazanma, 6 kazanma ve 9 kazanma olarak oyun odasını kuran oyuncu tarafından belirlenir kırmızı takım oyunun belirli kısımlarına (b1, b2) bomba kurarak oyunu kazanabilir. Mavi takım ise kurulan bombayı imha ederek ya da tüm kırmızı takım oyuncularını bomba kurulmadan önce öldürerek kazanabilirler.

S2 Yıkım modu

S2 Yıkım modunda mavi takım oyuncuları kurt olarak oynar kırmızı takım oyuncuları ise insan olarak oynarlar. Kırmızı takım oyuncuları tüm kurt olan mavi takım oyuncularını öldürerek oyunu kazanabilirler ya da oyundaki belirli bölgelere (b1, b2) bomba kurarak bombanın patlayacağı zamana kadar mavi takım kurtlarının bombayı imha etmelerini engelleyerek kazanabilirler. Mavi takım oyuncuları ise oyunu kazanmak için tüm kırmızı takım oyuncularını yok etmeleri gerekmektedir.

Ölüm Oyunu

Oyunun en çok oynanılan modudur. Oyunda klasik FPS oyunlarında olduğu gibi oyun odasını kuran yönetici oyuncunun seçtiği sayı kadar oyuncu katlederek kazanılabilen bir oyun modudur. Ölüm oyunu modunda dilerseniz kurt adama dönüşebilir dilersenizde insan olarak silahlarınızla savaşabilirsiniz.

Ölüm Oyunu C

İnsana karşı insan oynanan bir oyun modudur. Klasik FPS oyunları modları gibidir oyun odasını kuran yöneticinin seçmiş olduğu sayı kadar oyuncu katlederek oyun kazanılır.

Kurt Versus Kurt

Kurt adama karşı kurt adam olarak oynanan bir oyun modudur oyunda sevilen oyun modlarından birtanesidir. Oyun odasını kuran yönetici oyuncu tarafından seçilen kurt adam öldürme sayısına göre kurt adam katlederek kazanılabilen bir oyun modudur.

Uyku modu

Uyku modunda ölen oyuncuyu tekrardan canlandırabilirsiniz. Tüm oyuncuları öldürerek oyunu kazanabilirsiniz. Uyku modunda dilerseniz insan olarak dilersenizde Kurt adam olarak oynayabilirsiniz.

Uyku Modu C

Uyku C modu sadece insana karşı insan oynanabilen bir moddur. Rakip takımın tüm oyuncularını katlederek kazanılabilen bir oyun modudur.

Bıçak Modu

Bıçak modu genellikle küçük haritalarda oynanılan bir moddur. Kurt adamları barındırmayan bu modda sadece insan olarak savaşabilirsiniz. Taramalı silah, tabanca vesaire teçhizatları kullanmayıp bıçak bıçağa oynanılan bir oyun modudur. Oyun odasını kuran yönetici oyuncu tarafından seçilen oyuncu öldürme sayısı kadar oyuncu bıçaklayarak kazanılan bir oyun modudur.

Sniper Modu

Sniper modu büyük haritalarda oynanan bir oyun modudur. Bıçak modunda olduğu gibi bu modda Kurt adamları barındırmıyor. Bu modda sadace insan olarak taramalı silah kullanma şansınız yoktur. Elinize uzun menzilli Sniper silahlarını alarak oyun odasının kurucu oyuncusu tarafından seçilen oyuncu öldürme sayısınca oyuncuyu katlederek kazanabileceğiniz bir oyun modudur.

Ağır Silah Modu

Ağır silah modu büyük haritalarda oynanan bir oyun modudur. Bu moddada kurt olma seçeneği yoktur. Bu modda hafif makinalı silahlar ile savaşma imkanınız yoktur. Bazuka tipi silahlar ile savaşılan zevkli bir oyun modudur. Bu oyun modundada oyun odası kurucu oyuncusu seçtiği öldürme sayısı kadar oyuncuyu öldürerek modu başarı ile tamamlayabilirsiniz.

Kurt Avı

Kurt avı oyun modunda oyun rastgele iki oyuncuyu kral kurt olarak seçer bu moddaki kurtlar çok farklıdır ve renkleri siyahtır. Kral kurt insanlara karşı savaşır öldürdüğü insanlar kurt adama dönüşerek kral kurta yardımcı olurlar. Gerçekten çok zevkli bir oyun modudur önerilir.

Kurt Avı C

Kurt Avı C oyun modunda kurt avı modundaki gibi bir Kral kurt seçilir seçilen kral kurt tüm insanları öldürerek kendi tarafına çekmek için uğraşır fakat bu oyun modunda olan farklılık kan emebilmedir. Oyuncular kral kurta sıktıkları her mermi için can emerler tabiki kral kurtun her insanlara attığı pençede kral kurta sağlık kazandırır.

Tabanca modu (Pistol modu)

Bu modda sadece tabanca bomba ve bıçak ile savaşabilirsiniz. Bu modu kazanmanız için oyun odası kurucusu tarafından seçilen oyuncu öldürme sayısı kadar oyuncuyu öldürmeniz gerekmektedir.

Ex İşgal Modu

Ex işgal oyun modunda ise oyuncular hem kurt adam hemde insan olarak oynayabilirler fakat bu modda oyuncular ilk başta ne olmaları gerektiğine karar vermeleri gerekir. Oyunun belirli yerlerindeki karargahları ele geçirerek kazanılan Ex işgal modu oynamasıda çok zevklidir.

Oyun modlarına göz attıktan sonra oyundaki kurtları bir mercek altına almakta siz okurlarımız için fayda var. Gelin şu ünlü kurtlar nelermiş özellikleri neymiş bir göz atalım ve hemen ardından birinci jenerasyon karakterden dördüncü jenerasyon karakterlere kadar mercek altına alalım.

Güçlü Kurt

Güçlü Kurt 250 can puanına sahip bir kurttur ve normal hızlardadır doğrusunu söylemek gerekirse pek tercih edilmeyen bir kurttur.

Gardiyan Kurt

Gardiyan Kurt Wolfteam oyuncularının göz bebeği denilebilir. Oyunun ağababası olan gardiyan kurt oldukça yavaş bir kurttur fakat 850 can puanına sahiptir.

Hayalet Kurt

Hayalet Kurt oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilen bir kurttur. Görünmezlik yeteneği vardır ve güçlü saldırıların altına imzasını atan bir kurttur normal hızdadır.

Zeki Kurt

Oyunun en hızlı kurtudur. Oyuncular tarafından en sevilen kurt olduğu söylenir en düşük cana sahip olmasına karşın topladığı yedek can puanı ile can yakabilir ve duvarda asılı kalma yeteneği olduğundan her an karşınıza çıkabilir kısacası küçüktür fakat büyük işler başarır.

Hayalet Kurt 2

Hayalet kurtun gelişmiş versiyonudur. Koşarken kısmen görünmez olabilir oyunun en sinsi kurtudur çok sağlam hasar verebilir.

Vahşi Kurt

Şüphesiz oyunun özelliği ile şaşırtan kurtu vahşi kurttur. Çünkü rakip oyuncuyu öldürmek uğruna ölümü göze alabilir ve kendini patlatarak hem rakip oyuncuyu hemde kendisini öldürebilir.

Deli Kurt

Deli kurt kambur bir kurttur özel yeteneğe sahip olan bir kurttur özel yeteneği ile sizi yanına kadar çekebilir ve bir kaç pençe ile yok edebilir dikkat edilmesi gereken kurtlardan birtanesidir.

Buz Kurt

Elleri ve ayakları buzdan olan bu kurt şüphesiz oyunun en tehlikeli ve en dikkat edilmesi gereken kurtudur. Elindeki buzu atarak sizi dondurabilir ve bu sayede sizi yavaşlatarak öldürebilir.

Oyundaki kurtlarıda anlattık şimdi ise sizlere yukarıda bahsettiğimiz 4 jenerasyon olan karakterlerin hikayelerini sizler ile paylaşmakta fayda var.

1. Jenerasyon Karakterler

Pedro Gomes

1. Kurt Birliği’ üyesiydi ve daima kazanma hırsıyla yanıp tutuşan biri olarak tanınırdı. Sonunda, birlik komutanını öldürdü ve liderliğe sahip oldu. Ardından birliği bir örgüte dönüştürüp ‘Lycan’ adını verdi. Pedro 1990’lı yıllarda Afganistan ve Lübnan’da özel gerilla eğitimi aldı. Kardak harekatı sırasında Türk ordusuna taktiksel bilgi sağladı.

Adriana Tenorio

Lycan’ın duygusal üyesi. Lycan’a kuzeni, aynı zamanda patronu olan Pedro sayesinde katılmıştır. Pedro’nun insanlara karşı sert ve kurnaz yaklaşımlarından dolayı düşman edinmesinden ve yalnız kalmasından endişelenen Adriana, düşmanlarla aradaki dengeyi sağlayan özel biri haline gelmiştir. Güzelliğini kullanarak arkası kuvvetli politikacılardan çok gizli devlet sırlarını ele geçirmektedir. Fiziksel olarak güçlü değildir ve strateji bilgisi yoktur fakat doğal casusluk yetenekleri onu ekibin özel bir üyesi kılmaktadır.

Angela Mao
Pagan tıbbi ilaç laboratuvarının sahibi ve aynı zamanda yarı Çinli yarı Amerikan olan babası babası Dr. Mao zeki bir adamdır. Fakat bir gün, bir çeşit yaratık tarafından ısırılarak öldürülmüş halde bulunur. Angela, babasının rakip güçler tarafından öldürüldüğünü düşünüp ölüm sebebini araştırmaya başlar. Annesinin sürüş kabiliyetini, babasının zekasını alan Angela Kurt askeri akademisini başarıyla bitirir. Artık o, Kurt Takımı’nın önde gelen teğmenlerinden biri olmuştur.

Christopher Smith

Çok uluslu kuvvetler Kurt Takımını, ‘1. Kurt Birliği’ ya da şimdiki adıyla ‘Lycan’ örgütünü gizli tutmak için oluşturmuştur. Kurt Takımının tüm üyelerine Pagan tibbi ilaç şirketinin ‘Anti-Epoksin’ enjekte edilmiştir, bu sayede Ölümsüz Kurt sendromunu birkaç yan etkisiyle birlikte kontrol edebilmektedirler. Eskiden Amerikan Ordusu’nun bir komandosu olan Christopher Adana İncirlik Üssünde de görev yapmıştır, geçmişte verdiği yanlış bir karar yüzünden tüm birliğinin yok olmasına neden olmuştur. Bu olaydan sonra Kurt Takımı’na alınmış ve şu an da keşif ekibinin kaptanlığını yapmaktadır.

2. Jenerasyon Karakterler

Marien Arnault

Çok zengin bir ailenin tek kızı olarak el bebek gül bebek büyütülen Marien, babasının tüm itirazlarına rağmen “imtiyazlar sorumluluğu da beraberinde getirir” düşüncesi ile Fransız Özel Kuvveti GIGN’ye gönüllü olarak katılmıştır. Kusursuz operasyonlarıyla tanınan GIGN timinde yoğun eğitimlerden geçen Marien kısa sürede başarı göstererek orduya katılır. Ardından özel bir taarruz ekibine alınır ve Pedro’nun Marsilya’da gerçekleştirdiği terörist bir eylemi önlemek için gönderilir. Rehine kurtarma operasyonlarında sağladığı başarılarla ünlenir.

Reinhard Schneider

Küçüklüğünden beri hep asker olmak isteyen Reinhard, bundan beş sene önce Fransa’ya gidip askeri sınavlara girer. Sınavı kazanıp orduya alınan Reinhard 5 sene boyunca dünya çapındaki operasyonlarda hizmet verir. 5 yılın ardından hizmet süresi dolunca ordudaki görevini uzatıp uzatmama konusunda kararsız kalır. Fakat Pedro ve kurtları Marsilya’da eylemler gerçekleştirince Birleşik Görev Timine katılır. Marien’den etkilenen Reinhard bu timi de bırakıp GIGN’ye yazılır.

Lin Meiling

Hong Kong doğumlu Meiling, otacılık yapan babasına yıllarca yardım etmiş ardından Dragon Head şirketinin satış müdürü olmuştur. Hırsla dolan Meiling işini genişletmek için terörist kurt adamlarla anlaşma sağlamış ve böylece gizliden gizliye dünyaya açılmıştır.

Hamadah Bin Shabah

Arap zengini Hamadah, ailesi kurt adamlar tarafından kaçırılınca tüm istihbaratını ve bağlantılarını Pedro’nun kullanımına açmıştır. Yanlış bir şey yapmasına karşın Kurt adamlar tarafından devamlı izlenmektedir.

3. Jenerasyon Karakter

Tomita Yasuko

Yasuko, Japon Kara Savunma Kuvvetlerinde Özel Harekat timinde görev almaktaydı. Gizli bir görev üzerinde çalışıyordu. Bu görev esnasında kazara WolfTeam hakkında bilgilere erişti. WolfTeam 1 taburunun başarısızlığa uğramasıyla 2. Epoxyn Projesini hayata geçiren Fransa’ya karşı uyarı mesajları gönderen Japonya bu projede yer almak için bir bahane bularak özel timlerini gönderdi. Yasuko görev için gönüllü oldu ve Epoxyn ilacını kendisi üzerinde kullandı. Çok büyük acılar çekse de yeni kazandığı özellikler çok ilgisini çekmişti.

Yiğit Demir

Yüzbaşı Yiğit Demir uzun yıllar Türk ordusu için sınırda, dış ülkelerde görev almıştır. Onlarca başarı madalyasını göğsünde gururla taşır. Ailesini çok küçükken bir çatışmada kaybeden Yiğit kendini Türk Ordusu’na ve Türkiye’ye adamış bir kahramandır. Halk tarafından da çok sevilen Yiğit yıllarca kendini savaş sanatlarında eğitmiştir. Çok zor koşullara ayak uydurabilecek şekilde kendini geliştiren Yiğit konu ülkesi olunca gözünü kırpmadan korkusuzca kendini feda edebilir. Liderlik vasıfları sayesinde birliğinde bulunan herkes aynı Yiğit gibi gerektiğinde sadece ülkeleri için değil Yiğit için bile canlarını vermeye hazırdırlar. Kısa menzilli silahlar, uzun menzilli silahlar, yakın dövüş sanatları hepsinde ustalaşan Yiğit karşısına çıkan rakiplerini kolayca dize getirebilir. Türkiye sınırlarına giren ve kısa sürede salgın hastalık gibi yayılarak özellikle Taksim’i yerle bir eden Anti-Epoxyn ilacı ve yan etkisiyle oluşan kurt adamlar artık Yüzbaşı Yiğit’in yeni hedefi Ama o da çok iyi biliyor, kurt adamlarla baş etmek için sadece silahlar ve kas gücü yetmeyecek. Türk Ordusu’na hizmete yemin etmiş Yiğit için artık yeni bir dönemin başlangıcı. Her türlü riski göze alarak İlacı kendi üstünde kullanan Yiğit artık sadece bir halk kahramanından öte; Artık pençesiyle kötülüklere korku salan,
Boz kürküyle rüzgara karşı zafer için uluyan,
Sanki atalarından özel güçlerle donatılmış gibi..

Illude Vaganova Ivanov

Rus dövüşçü Ivanov, bir gece çıkacağı büyük maçtan hemen önce ortadan kayboldu. Birkaç gün sonra tekrar ortaya çıkan Ivanov katıldığı dövüş müsabakasında rakibini istem dışı da olsa öldürdü. Vücudunda hissettiği bu değişim ve güçlenme hissi hoşuna gitse de bir insan öldürmüş olduğu gerçeği onu kederlere boğdu. Gittikçe daha da korkunç bir katile dönüşeceğini düşünerek intihara yeltenen kadının önünde Pedro Gomes belirmiş ve onu bu durumdan kurtarmıştı. Kadının yaşadığı ve hatırlamadığı her şeyi anlatan Pedro Gomes, ona kendisiyle gelmesini teklif etti. Sebepsiz bir şekilde Pedro’yu takip eden Ivanov, tam bir katile dönüştü.

Geremi Song

Pedro Gomes gücünü Afrika’da da yaymak istiyordu. Başlangıç noktası olarak Kamerun’un Kribi bölgesini seçti. Kribi, Gine Körfezinde yer almakta ve sevkiyatlar için büyük önem teşkil etmekteydi. Geremi Song, Kribi Limanını eline geçirmiş olan ‘Diable’ grubunun lideriydi. Pedro, grubu elde edebilmek için Geremi Song’u gözüne kestirdi. Song’a büyük güçler bahşedildi ve grubunun ismi “Lycan” yani Kurt adam oldu. Büyük güce erişen Song Kamerun’un tamamını ele geçirdi.

4. Jenerasyon Karakterler

Sarah Linda

Sarah, Epoxyn’i yapan Paien ilaç firmasının araştırma komitesi başkanıydı. Mutluydu, çok sevdiği nişanlısı aynı zamanda en büyük rakibiydi. Sarah ve nişanlısı Epoxyn’i hem birlikte çalışarak ve hem de birbirileriyle rekabet ederek geliştirmek için uzun süre çalıştı. Ve sonunda Sarah nişanlısından önce Epoxyn’i geliştirmeyi başardı. Epoxyn araştırmalarına hız kesmeden devam etmeliydi çünkü bu sayede adını tarihe yazdıracaktı. İlişkileri gün geçtikçe kötüye gidiyordu. Sonunda nişanlısı Sarah’a haber bile vermeden Paien ilaç firmasındaki işinden istifa etti. Epoxyn geliştirildikten sonra bir kutlama partisi düzenlendi. Sarah artık bir nişanlısı olmadığını tam da bu an fark etti.

Nişanlısını bulmak için her yolu denedi, yetkisini kullanarak ordudan bile yardım istedi. O esnada eline bazı fotoğraflar geçti. Fotoğraftaki nişanlısıydı, birbirine katılmış bir laboratuvarda gibiydi. İşte o an Fransız ordusunun laboratuvarı Epoxyn’i geliştirmek için kullandığını fark etti. Hemen ardından Fransız ordusunun laboratuvarına gitti fakat askerler içeri girmesine engel oldu.

Kimisi bu laboratuvarın gizemli bir patlama sonucu oluşan yıkıntının üzerine kurulduğunu söyler. Bir gün Sarah “Anti-Epoxyn”in Paien ilaç firması tarafından geliştirildiği haberini aldı. Ayrıca ilacın orduya dağıtılacağı söyleniyordu. Sarah şok oldu, araştırması kötü amaçlar için kullanılacaktı. Bu yüzden araştırmaya bir son vermeye karar verdi.

Bu sırada çalıştığı şirket orduyla birlikte yürütülecek gizli bir proje için Sarah’dan yardım istedi fakat olumsuz cevap aldı. Ardından ordu yetkilileri ona nişanlısının perişan haldeki fotoğrafını gösterdi. Fotoğrafı gördükten sonra teklifi kabul etti ve araştırma alanına gitti. Vardığında bir köy dolusu cesetle karşılaştı. Aracından inerken ona eşlik eden askerler bilinmeyen bir grup tarafından saldırıya uğradı ve öldürüldü. Tek başına oradan kaçarken kendi kendine hayatta kalacağına söz verdi, yaptıkları için nişanlısından özür dilemeliydi fakat ona dair hiçbir iz yoktu. Bu kararını vücuduna “Anti Epoxyn” enjekte ederek uygulamak istedi. Gözünü açtığında hastanedeydi ve tekrar normal bir insan olmanın imkansız olduğu gerçeğiyle yüz yüze geldi. Pişman değildi, artık tek istediği orduya girerek nişanlısına kavuşmaktı.

Alexandro Del Ricardo

Alexsandro pek çok zor durumdan alnının akıyla çıkmış, mesleğinde pek çoklarının imrendiği efsanevi bir askerdi.

Tehlike anında sadece görevine ve düşmana odaklanan Alexsandro, kendisine verilen bir görevde hataya asla mahal vermezdi.

Günün birinde “Wolfteam 1. Tabur”a karşı harekât görevi aldı. Fakat bu görevin asıl amacı, gizlice bu taburun savaş yeteneğini ölçmekti.

Wolfteam Taburunun muhteşem gücü karşısında hayrete düşen Alexsandro kıskançlık ve öfke ile doldu. Görev sonrası bu gücün ona da sunulması için gereken tüm mercilere başvurdu ve her seferinde üsleri tarafından isteği reddedildi. Bu gücü ele geçirme konusunu tam bir saplantı haline getirip komutanlarının güvenini kaybetti.

İlerleyen zamanlarda terörist bir grup haline dönüşen “Wolfteam 1. Tabur”a karşı ikinci görevinde kurt gücünün kendisine verilmesi konusunda herkesi ikna etti. Yeni gücüyle artık adalet için terör estirmeye hazırdı.

Kate Blume

Wolfteam 1. Taburu kurulmadan önce Kate, Pedro Gomes’in yardımcısıydı.

O zamanlar sakin ve iyimser bir asker olan Pedro’ya karşı içten içe aşk beslemekteydi. Ordu, Pedro Gomes’in birliğini Anti-Epocsin ile ortadan kaldırmaya çalıştığında Pedro emirlere karşı geldi ve isyan etti. Birliğini koruyamadığı için pişmanlık duyup kendisine Anti Epoxyn enjekte etti.

Kate çok çabalasa da Pedro’yu yolundan döndüremedi. Sonuç olarak Pedro’yu bırakmadı ve o da kendisine aynı maddeden enjekte etti.

Kate ve Pedro Wolfteam 1. Tabur’a döndüklerinde hain ilan edildiler. Bunun sonucunda Pedro zıvanadan çıktı. Taburun liderini öldürdü ve olaya kaza süsü verdi. Kate, her zaman Pedro’yu eski haline döndürebileceğine inandı ve yanında kalarak ona göz kulak olmaya devam etti.

Matt Baker

Matt, kendilerine mantıksız gelen toplumsal olayları değiştirmek için eylemler düzenleyen hükümet karşıtı grubun lideridir. Bu yüzden de hükümetin öncelikli hedefi haline gelmiştir. Ancak lideri olduğu grubun, hükümetin yaptığı gibi şiddet kullanarak baskın gelmeye çalışmasını istememekte, o nedenle de eylemlerini olabildiğince şiddetten uzak gerçekleştirmektedir.

Matt bir gün sağlık için oldukça faydalı ve hiçbir yan etkisi bulunmayan “epoxyn” adlı ilacı araştırırken “anti-epoxyn”i keşfeder. Bunu basına duyurmaya hazırlanırken ofisi bombalı saldırıya uğrar.

Saldırıyla birlikte Matt dışında grubun tüm üyeleri hayatını kaybeder. Bu haber basına Matt’in hükümete bombalı saldırı düzenlemeye kalkarken yaşanan bir kaza olarak düşer. Matt hayatta kalmıştır fakat artık bir suçludur.

Bu durum vücuduna “anti-epoxyn”i enjekte etmesi için yeterli bir sebep olmuştur.

Ardından yeteneklerini “WolfTeam 1. taburu” adına kullanmaya başlamıştır. Ancak bunu, Pedro Gomes’in şiddet yanlısı hareketlerinden dolayı kendi takımıyla gerçekleştirmektedir.

Wolfteam karakter hikayelerinide paylaştık birazcık rütbe sisteminden ve oyunun hikayesinden bahsettikten sonra sizlere oyunun şuan başında olan 3. parti proğram sıkıntılarından birazcık bahsedip yazımızı sonlandırmak istiyorum.

Yakın zamanda mutlak insan sağlığını bulma, koruma ve yaşatma araştırmaları sırasında DNA’ları kurtlarınki ile benzeşen kimi insanlar keşfedildi.

Bu insanların çoğunun mükemmel fiziksel performans gösteren atletler ve paralı askerler olduğu ortaya çıktı ve hepsinin diğer insanlardan daha kısa bir yaşam süresi olduğu saptandı.

“Epoxyn” adlı yeni ilacını, DNA’ları kurtlara benzeyen insanların tedavisi için piyasaya çıkaran uluslararası şirketler grubu Pfien, aynı zamanda tam olarak ters tepki yaratan “Anti-Epoxyn”i buldu ve büyük bir gizlilik içinde bu zehri Fransız Ordusu’na sattı.

Fransız Ordusu, “WolfTeam” yani Kurt Takımı adında, 2. Yabancı Lejyon olarak da bilinen yeni ve özel bir güç kurdu. Kurulan bu takım için dünya çapında araştırmalar yapan Fransız Ordusu, buldukları özel birliklerle Wolfteam’i gün geçtikçe güçlendirdiler.

Takıma girebilmenin tek kuralı, basit bir fizik testinden geçmek ve “Anti-Epoxyn”e uyumlu olunup olunmadığını anlamak için yapılan kan testiydi. “Yabancı Lejyonlar” kurallarına göre, Lejyona alınan birliklerin yaşları, fiziksel kabiliyetleri ve kendi ülkelerinde yasal olmayan işlere bulaşıp bulaşmadıkları herhangi bir değer taşımıyordu.

“WolfTeam”’in kuruluş amacı, Anti Epoxyn’in yarattığı güç ile insanüstü performans gösteren, askeri taktikler ve casusluk gibi stratejilerde dünya çapında rakibi olmayan özel bir savaş örgütü haline gelmekti.

“WolfTeam”in ünü sürekli olarak büyüdü ama zaman ilerledikçe Fransız Ordusu bu gücün kontrolden çıktığını fark etti. WolfTeam takımındakiler, görevlerini tamamladıktan sonra gereksiz cinayetler işliyorlar, savaştıkları bölgeyi darmadağın ediyorlar ve bir kere kan banyosu başladığında hiç bir emre itaat etmiyorlardı.

Her “WolfTeam”in bir lideri vardı ve takım üyeleri liderlerine eksiksiz olarak itaat etmek zorundaydı. Ama zamanla, “WolfTeam” savaşçılarının rütbe ile orantılı olmayan bir takım içi düzeni oluşmuştu. Fransız Ordusu bu düzensizliğin Anti-Epoxyn’in bir yan etkisi olduğunu düşündü ve Pfien ile birlikte araştırma başlattı.

Bir gün, yedi “WolfTeam” üyesi savaş bölgesi dışında birbirlerini öldürdüler. Askeri Polis ve Pfien’in araştırmacıları konuyu çözüme ulaştırmak için bölgeye sevk edildiler ama suikasta kurban gittiler; bu noktadan sonra tüm “WolfTeam” üyeleri ordu ile bağlarını kopardılar.

“WolfTeam” üyeleri artık ordudan bağımsız paralı askerler olarak yaşamlarını sürdürüyorlar ve Fransız Ordusu’nun kendilerini kovalamasına karşı tüm güçleri ile savaşıyorlar

Her Online oyunda olduğu gibi bir seviye sistemi Wolfteam’de de var Wolfteam askeri bir oyun olduğundan dolayı seviye sistemi rütbe sistemi olarak işlenmiş bir oyun Türk ordusu rütbelerinin mevcut olduğu bu oyunda oyuncular rütbelerini yükseltmek uğruna geceli gündüzlü Wolfteam oynuyorlar.

Wolfteam kısa zamanda çok fazla oyuncu topladığından dolayı 3. parti proğramların arandığı bir oyundu oyunun ilk iki yılı çok temiz geçerken 3. yılında malesef 3. parti proğramların türediği bir oyun haline geldi. Wolfteam ekibi bu 3. parti proğramlar ile ne kadar savaşsada hala önüne geçmiş sayılmaz. 3. parti programların oyunda olması sonucu büyük bir yara alan Wolfteam içeriğini güncel tutarak bu açığı gidermeye çalışıyor. 3. parti proğramların önüne geçebilinirse bile eski kitleyi toplamasının zor olduğu ben MmoGamesTurkiye.com editörü VOLFREDİE olarak iddia ediyorum.

Tüm okurlarımıza teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.

VOLFREDİE

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir