Wolfenstein The Old Blood Nihayet Duyuruldu

wolfenstein-the-old-blood-cikis-tarihi

Bir önceki Wolfenstein oyun haberimizde New Order hakkında bilgi vermiştik. The Old Blood ise bahsettiğimiz oyunda yaşanan bir önceki zamanı konu alan bir yapım olarak karşımıza çıkacak.

Sene olmuş 1946, Naziler II. Dünya Savaşından Galip gelmek üzeredir, bu nedenle Bavaria’daki görevler başarı ile yerine getirilmek zorundadır. Oyun epey bir kapsamlı olacağı için 2 part halinde çıkartılması planlanıyor. İlk partın adında Rudi Jager and the Den of Wolves adı verilmiş. Bu ilk seride BJ Blazkowicz, Wolfenstein’ın kalesine giderek, gizli bir bölgenin koordinatlarını yürütmeye çalışan Gardiyanı ortadan kaldırmak zorundadır.

Wolfenstein The Old Blood ikinci partın ismi ise; The Dark Secrets of Helga Von Schabbs olacak. Bu oyunda ise görevimiz; Wulfburg isim kentte, bir takım kazı çalışmaları ile kötü güçleri meydana çıkarmaya çalışan bir arkeoloğun yerini tespit etmeye uğraşacağız.

Benim ilk oynadığım oyunlardan biridir, o günlerden bu yana iyi yol kat etiler. Wolfenstein The Old Blood, 5 Mayıs tarihi itibari ile satışa sunulacak. Bu muhteşem oyun PS4 ve bilgisayarlar için kutulu ve dijital olarak satışa sunulacak. Xbox kullanalar ise sadece dijital ortamdan satın alabilecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir