Wolfenstein The Old Blood İncelemesi

Wolfenstein The Old Blood

Wolfenstein serisinin oyun dünyasında duyulmamasının imkânı yoktur. Herkes az çok kenarından köşesinden biraz oynamıştır. Ya da bir arkadaşı oynarken az biraz göz gezdirmiştir. Bu yüzden o zamanlarda FPS deneyimi açısından çok önemli başarılara imza atmayı başarmıştır. O zamanlardan sonra bu günlerde Machine Games tarafından derlenip düzenlenmiştir. Wolfenstein The Old Blood olarak piyasaya sürülmüş olan bu oyunu eskisinden daha güzel bir hâle getirerek oyuncularına keyifli anlar yaşatmıştır. Oyunun diğer, birçok özelliğine ve hikayesine birlikte göz atalım.

Hikayenin tamamı 2 ana bölümden oluşmaktadır. Ancak birbirlerinden her ne kadar bağımsız görünen iki bölüm olmasına rağmen, 1.bölüm 2.den öncesini anlatmaktadır. İlk bölümde ana karakterimiz olan B.J herkes tarafından özenle saklanan ve korunan askeri bilgileri çalmak için Castle Wolfeinstein’a giriş yaparak oyun başlıyor. Daha sonra keşifleri devam ettirirken çok gizli olan bir silah üzerine olduğunu anlayıp onun peşinde koşmaya başlıyoruz. Hikayenin 2.bölümüne geçtiğimizde olaylar çok fazla değişiyor. Ancak birbirleriyle sonradan anlayacağınız bir bağ ortaya çıkıyor. Wolfeinstein The Old Blood oyunu sizler için anlık bir değişime uğramış gibi oluyor. Ancak bunun sizinle bir ilgisi yok. Oyun içerisinde ki bu tarz değişimler sayesinde oyundan sıkılmıyorsunuz ve oyuna daha sıkı bağlanarak oyunun zevkini çıkartıyoruz.

Oynanış tarzı olarak Wolfeinstein oyununun oynanış stilinin aynısı kullanılmıştır. Zaten bunun dışında bir oynanış beklemek herkes için farklı ve saçma olabilirdi. Oyun içerisinde ki bölüm tasarımları Wolfeinstein ile çok benzer olduğunu atlamayalım. Grafik unsurları ve gerçekçilik payının eski Wolfeinstein oyuncuları için fazlasıyla tatmin edici derecede olan bir oyun. Ancak oyun içerisinde ki zorlukları aşabildikleri sürece keyif almaya devam ederek oyunu bitireceklerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir