Wizard 101 Online İnceleme

Wizard 101 Online İnceleme

Wizard 101, birçok ünlü oyuna imza atmış Gameforge tarafından yayınlanan, büyüler üstüne kurulu bir tema, 3 boyutlu bir MMORPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun konusu ise, şehrinizi zorlu yaratıklar ele geçirir, siz de bunları yok ederek Wizard kentini korumalısınız. Çok profesyonel bir oyun olmasa da, gençlerin oynayabileceği eğlenceli bir oyun, çok profesyonel bir mmorpg oynadıysanız keyif vermeyebilir.

Wizard 101 online için çok yüksek sistem gereksinimine ihtiyacınız yok, ufak boyutlu dosyasını indirerek hemen başlayabilirsiniz. Büyücü okulunda çırak olarak başlangıç yapıyorsunuz, yani efsane film Harry Potter’ı anımsatan bir oyun olarak da düşünebilirsiniz. Girdiğiniz okulda okuyacağınız yer kendini seçmiyorsunuz, size öncelikle bir form geliyor, onu doldurduktan sonra uygun bir yere gönderiliyorsunuz. Birçok ülkedeki eğitim sisteminden daha kaliteli bir anlayış olmuş doğrusu. Wizard 101’deki diğer aşamada ise kıyafet tercihlerinizi, karakter nickinizi oluşturmanız gerekecek. Oyunda isim seçme biraz zahmetli, sizlere sunacağı 3 karakterden oluşturmanız isteniyor, sanırım küfürlü kelimelerle isim açılması engellenmek istenmiş. Karakterinizdeki değişikleri yapabilseniz de sizlere az seçenek sunduğu için birçok çevrimiçi oyuncu birbirine benziyor. Bu durum yine de 20 milyondan fazla oyuncusu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Yazımızın ilk başlarında Wizard oyunu için biraz gençlere hitap ediyor demiştik, çocuk oyunu tartışmaları da halen sürüyor. Bunun nedeni, grafiklerin yanı sıra, görev sistemlerinin çok basit olmasıdır. Size verilen görevleri gösteren özel oklar var, sadece bir yere gidip dönmek bile görev sayılabiliyor. Tabi, o kadar zor MMORPG oyunu oynamış kişiler için bu çok sıkıcı, basit gelebilir. İlk defa 3 boyutlu MMORPG oynayacaksınız, bu oyunu denemeniz uygun olabilir.

Şehrinizi ele geçiren canavarlar ile sürekli karşılaşıyorsunuz, hatta bazen gezerken bile menzilinden geçerseniz hemen size saldırmaya başlıyor, yani istemediğiniz anlarda da yaratık kesmek durumunda kalabilirsiniz. Hatta arenalara katılmak istemezseniz bile gezerken kendinizi PVE savaşında bulabiliyorsunuz. Canavarın yanından geçerken arana kapıları açabiliyor, biraz değişik olmuş ama fark yaratmaya çalışmışlar. Kaçar giderim kardeşim, savaşmam derseniz, kendinizi bir anda merkezde buluyorsunuz, o kadar gittiğiniz yolu tekrar gitmek sizi epey sıkacaktır.

Wizard Online her yaştan kişinin oynayabileceği bir oyun olsa da tekrar söylüyorum, profesyonelseniz pek size göre değil, beğenenlere iyi eğlenceler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir