Witcher 3 İçin Türkçe Yama Çok Yakında Geliyor

 the-witcher-3-turkce-yama

Bildiğiniz gibi Türk oyuncuların en büyük sorunlarından birisi Türkçe dil desteğinin bulunmaması. Oyunu oynarken oyuncuların Türkçe konuşmasından bahsetmiyoruz bile. Çünkü bunun için Türk oyun sektörünün daha çok uzun bir zaman geçirmesi lazım. Son çıkan The Witcher 3; Wild Hunt içinde bu durum geçerli. Oyunun alt yazılarından mekan ve görev isimlerine kadar tümü İngilizce. Herhangi bir dil seçeneği ve Türkçe şıkkı da ne yazık ki bulunmuyor.

Aynı durumdan şikayetçi olan bir Türk oyuncusu duruma el atmak istemiş olacak ki böyle büyük bir işe tek başına kalkışmış. Donanımhaber forumundan TxsMelih isimli kullanıcı açtığı konuyla The Witcher 3 için Türkçeleştirme çalışmalarına başladığını duyurdu. Uzun zamandır alt yazı ve metin dosyalarını elde etmeye çalıştığını belirten kullanıcı sonunda ulaşabildiğini duyurmuş.

Hemen çalışmalara başlayarak bütün bir oyunu baştan aşağı tüm metinler olarak Türkçeleştirecek olan TsxMelih birçok The Witcher 3; Wild Hunt oyuncusuna Türkçe oyun oynama imkânı sunacak. Bunu kısım kısım fakat hızlı bir biçimde yapmayı planlayan kullanıcı yayınladığı bir video ile bekleyenleri umutlandırdı. 12 dakikalık bir video ile oyun içinde Türkçe alt yazılarını ve metinleri görebileceğiniz fragmanı YouTube kanalından yayınladı. The Witcher 3 Türkçe Yama Tanıtım olarak aratmanız durumunda fragmana ulaşabilirsiniz.

Hiçbir gruba dahil olmadığını ve yamanın tamamen kendisinin elinden çıkacağının altını çizdi. Dolayısıyla olabilecek hatalara rağmen birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Hatta bu gibi çalışmaların artması oyun üreticilerinin daha hassas davranmalarını sağlayabilir. Sonuç itibariyle Türkiye oyun üreticileri tarafından ciddi bir piyasa. The Witcher 3; Wild Hunt Türkçe yama için kullanıcıyı takip edebileceğiniz gibi bizle de haberdar olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir