WildStar Online MMORPG Dünyasına Yeni Bir Soluk

wildstar

 MMORPG dünyasında pek yeni olmayan oyunlardan birisi WildStar Online. Birçok reklamını ve incelemesini görmüşsünüzdür. Uzun süren bir kapalı beta süreciyle gündeme gelen oyun hatalarından arınarak abonelik sistemiyle hizmet veriyordu. Gerek yaş kitlesi, gerek oyun içi kurallar gerekse bu gibi ölçütlerde iyi grafikler çizen WildStar Online geçtiğimiz günlerde büyük bir duyuruyla WildStar: Reloaded versiyonunu duyurdu.

Yeni sürümle birlikte çok sayıda yeniliği oyuna kazandıran yapımcılar oyuna yeni bir soluk geleceğinden emin. Zaten bir noktada bakıldığı zaman piyasada başarı yakalamış tüm MMO oyunları öncelikle parayla sonrasında ücretsiz olarak sunuluyor. Mike Donatelli ismindeki geliştiricinin WildStar Online: Reloaded hakkında övgü dolu sözler sarf etmesi gözlerden kaçmadı.

Yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışan Wildstar geliştirici ekibi kusursuz bir oyun deneyimini mümkün kılıyor. Misal olarak birçok kişiye göre firmanın yaptığı bu durum başarısız olduğunu sembolize ediyor. Bir noktada piyasaya ücretli bir oyunla tutunamayıp ücretsiz oyuna dönmeleri alt kademe gibi düşünülüyor. Ancak herkesin oynadığı WoW yani World Of Warcraft zamanında aynı modelden ücretsiz sürümüne geçiş yapmıştı. Çünkü oyuncu erozyonunu başka şekilde engellemek pek mümkün gözükmüyor.

Özellikle onlnie oyun ve MMORPG seven oyuncuların gözünden bakıldığında yerinde bir hamle olduğu ortaya çıkıyor. Ciddi anlamda bir geri dönüş ve yeni başlamanın sunucularında göründüğünü söyleyen yetkili yaptığımız ve yapacağımız en iyi iş olarak tanımladığı WildStar Online Reloaded ile mutluluğu yaşamış gibi gözüküyor. Kapalı betadan sonra tam sürüm oyunun içinde ücretsiz bir biçimde oyun oynayabilecek oyun severlerde aslında aynı şekilde. Ancak bilgisayarlara yüklü olan oyunların aynı farklılığa maruz kalacağını ise sanmıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir