Watch Dogs 2 Tanıtımı E3 2016’da Yapılacak

Watch Dogs 2 Tanıtımı E3 2016'da Yapılacak

Watch Dogs oyununun yakaladığı başarının ardından Ubisoft bir devam oyunu yapmaya oldukça meyilli olur diye düşündük. Fakat tam anlamıyla yanılmıştık. Uzun süredir herhangi bir açıklama yapılmamakla beraber oyuncularla yapılan söyleşilerde 2014 yılından beri üstü kapalı bir Watch Dogs 2 söylentisi geziniyor. Ubisoft yöneticilerinden Yves Guillemot bile oyunun geliştirildiğine dair bilgileri sunmayı sürdürüyor. Fakat bunu aktif bir biçimde açıkça belirtmemeleri oyuncuların şüpheye düşmesini sağlıyordu. Günümüzde Watch Dogs 2 oyunu için hazırlanan çok sayıda teori varken bunların birisi de E3 2016 fuarında tanıtılacak olmasıydı.

Bu teori ise dün itibariyle kesinlik kazandı. E-mail ile gelecek projelerini müşterilerine duyuran Ubisoft Watch Dogs 2 tanıtımı yaparak oyunun resmi olarak duyurulacağını açıkladı. Aynı zamanda bir süredir gündemde olan DirectX 12 desteğinin de gerçek olduğunu bu bilgilendirmeyle öğrenmiş olduk. Gerçekten DirectX 12 uyumlu bir sisteme sahip olmak son derece zor olsa da birçok oyun severin bunu kısa sürede temin edeceğini düşünüyoruz. Şimdi merak edilen detaylarda ise bundan ziyade oyun içi nelerin aynı kalıp nelerin değişeceği. Tabi duyurunun E3 2016 fuarında yapılacağı kesinlik kazandı fakat çıkışının 2017 öncesinde olacağını söylemek yanlış bir bilgi olacaktır.

Watch Dogs 2 Ne Zaman Tanıtılacak?

Verilen bilgiye göre Ubisoft standı 13 Haziran 2016 günü Türkiye saatiyle 23:00 sıralarında aktif bir panel düzenleyecek. Bu panel tabi ki Watch Dogs 2 duyurusu ile beraber farklı oyunlar içinde tanıtımlara sahne olacak. Tam anlamıyla E3 2016 Watch Dogs 2 etkinliği olarak algılanmadığı gibi Ubisoft oyunları içinde efsanevi bir çıkış bülteni yaşanacağını söyleyebiliriz.

Diğer dikkat çeken tanıtıma tabi oyunlar arasında Tom Clancy’s Ghost Cecon: Wildlands ve For Honor gibi oyunlar yer alacak. Heyecanla beklenen E3 2016 oyun fuarının gizemini iki kat arttıran bu haber ise geçtiğimiz günlerde netleşti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir