Watch Dogs 2 İle Ubisoft Deneysel Takılıyor

Watch Dogs 2 İle Ubisoft Deneysel Takılıyor

Watch Dogs oyununu oynayan birçok kişinin yakından hatırlayacağı ctOS kuleleri aynı zamanda Ubisoft tarafından birçok açık dünya oyunda entegre edilen sistemlerdir. Far Cry ve Assassin’s Creed serilerinin son oyunlarına baktığınızda aynı kulelerin burada da olduğunu görebilirsiniz. Amaçları ise açık dünya haritanın daha geniş bir konsepte erişmesi, haritanın kapalı kısımlarının keşfi ve yeni görevler edinmektir. Kuleye tırmanarak daha geniş bir harita açıklığına sahip olacağımız gibi civardaki görevleri de açmış oluruz. Bu bağlamda karakter gelişiminin önemli parçalarından birisi olarak ctOS kuleleri görülebiliyor.

E3 2016 fuarında duyurulan Watch Dogs 2 oyunu ise bildiğiniz gibi ilk oyuna göre devrimsel değişikliklerle karşımıza çıkıyor. Özellikle de ilk oyunda alışık olduğumuz detayların gelişerek karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu bağlamda San Francisco şehrinde çıkacağımız macerada karakterimiz Marcus Holloway ile her şeyi hacklemeye çalışacağız. Oyunun zaten en dikkat çekici özelliği bu denilebilir. Şehirde gördüğünüz her şeyi hackleyebilmek şimdiden Watch Dogs 2 oyunu için büyük bir heyecana gebe oldu. Ubisoft çalışanı Jonathan Morin ise yaratıcı yönetmen olarak görev yaptığı Watch Dogs 2 oyun içeriği hakkında Eurogamer cephesine bir röportaj verdi. Röportajda Watch Dogs 2 ctOS kuleleri olmayacak şeklindeki açıklamaları hepimizi şoke etti.

Watch Dogs 2 ctOS Kuleleri Yerine Hangi Sistem Olacak?

Mantıken harita açmak, yeni görevler bulmak ve daha aktif bir oyun oynayabilmek için kulelerin önemi büyüktü. Dolayısıyla kulelerin artık olmadığını düşündüğümüzde ilk merak ettiğimiz detay bu sistemin yerine ne getirileceği oldu.

EuroGamer tarafından da sorulan bu soruya Jonathan Morin takipçi sisteminden bahsederek cevap verdi. Yani Watch Dogs 2 takipçi sistemi ile şehirdeki popülerliğimiz bize haritanın genişlemesine ve yeni görevlerin gelmesine yol açacak. Bu sistemi Ubisoft diğer oyunlara da getirir mi diye düşünmeden duramıyoruz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir