Watch Dogs 2 Çıkış Tarihi Kesinleşti

watch dogs 2

Watch Dogs 2 oyunu çok uzun süreden beri bekleniyor ve hakkında bazı duyurular yapılıyor. Tabi ki sızıntı olarak yapılan bu duyurular bizleri heyecanlandırsa da birçok kullanıcının dikkate almadığı bilgiler olarak görülüyor. Fakat Watch Dogs 2 oyunu hakkında paylaşılmış sızıntıların birçoğunun doğru olabilme ihtimali üzerine bir haber paylaşmıştık. Zira paylaşılırken geliştirici stüdyodan alınan detaylar olduğunu, Ubisoft çalışanlarının sızdırdığını not düşmüştük. Bunların en çarpıcısı bir Ubisoft çalışanının sanatsal bir karakter fotoğrafının paylaşması üzerine başladı. Watch Dogs 2 ana karakter olduğuna kesin gözüyle bakılıyordu ki öyle de oldu.

Bir diğer iddia ise oyunun bu kez San Francisco şehrinde geçecek olmasıydı. Çok resmi bir içerik olarak görülmese de farklı bir alternatif iddia olmadığından kısa sürede yayılmıştı. Herkes tarafından oyunun burada geçeceğine kesin gözüyle bakılmaya başlanmıştı. Fakat düne kadar buda bir iddia idi. Ubisoft tüm iddialara yalanlama ya da kabul etme reaksiyonu göstermese de oyun severler ciddi bir bilgi paylaşımı olarak bunu sosyal medyadan dağıtmayı sürdürdü. Watch Dogs 2 çıkış tarihi ise farklı tahminler yürütülerek yılsonu olacağı yönünde servis ediliyordu. Çok büyük bir hata sonucunda Ubisoft tarihi dün itibariyle açıklama durumunda kaldı.

Watch Dogs 2 Çıkış Tarihi Nasıl Açıklandı?

Dünyanın en prestijli oyun platformları arasında bulunan IGN resmen spoiler verdi ve sürprizi bozdu. Bu tarz olayların çok yaşandığına şahit oluyoruz. Nitekim aylar sonra yayınlanacak olan banner reklamda Watch Dogs 2 çıkış tarihi ve farklı detaylar bulunuyordu. Kısa sürede karışıklık fark edilse de kaldırılana kadar EuroGamer üzerinde haber olmuştu bile.

Burada Golden Gate Bridge fotoğrafı bulunması oyunun San Francisco şehrinde geçeceğini, bannerdaki karakter ise ana karakteri de doğru tahmin ettiğimizi gösteriyor. Oyunun merakla beklenen çıkış tarihi ise 15 Kasım 2016 olarak yılsonunu işaret ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir