Watch Dogs 2 2016’da Çıkacak Mı?

Watch Dogs 2 2016'da Çıkacak Mı

Watch Dogs 2 oyunu geçtiğimiz sene GTA 5 için çıkarılan bir mod olarak piyasaya sunulan ilk oyunun devamı niteliğindedir. Ubisoft tarafından geliştirilen Watch Dogs projesi ilk duyurulduğu andan itibaren ilgi odağı olsa da ne yazık ki çıkışıyla beraber karanlığa gömüldü. Bir noktada kendisini tekrarladığı için oyunculardan tam not alamayan modun yeni sürümünün çıkma dedikodusu ise uzun süreden beri oyun dünyasını çalkalıyor.

Ancak işin garip kısmının Ubisoft tarafından bir türlü resmi açıklama yapılmıyor olması olduğunun altını çizelim. Son olarak Ubisoft’ta CEO olan Yves Guillemot böyle bir gelişmeden ya da projeden haberdar olmadığını belirtmişti. Yani firmanın başındaki kişinin haberi olmadan böyle bir projenin yürütüldüğünü düşünmek elbette ki saçma bir durum. Ancak sonradan Ubisoft çalışanı kıdemli oynanış programcısı Julien Risse olayları başka bir boyuta taşıdı.

Bir anda hesabı çalınan ve tüm arşivleri internete düşen programcının dosyalarının arasında geliştirilmekte olan Watch Dogs 2 görüldüğünde gözler tekrar Ubisoft’a çevrildi. Ubisoft cephesinden buna rağmen açıklama yapılmazken 2014 yılında ortaya atılan bu projenin devam edip etmeyeceği halen daha bilinmeyenler arasında yer alıyor.

Watch Dogs 2 resmi duyurusu için bazı kaynakların söylediğine göre E3 2016 bekleniyormuş. Burada tanıtılacak olan Watch Dogs 2 eklentisi ile yıl sonuna doğru piyasaya sürülüş mümkün olabilirmiş. Ancak böyle bir projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği bu yıl belli olacak denilebilir. Zira eğer bu yılda boş geçilirse bu projenin rafa kaldırıldığına kesin gözüyle bakabiliriz.

Watch Dogs 2 çıkış tarihi için mecburen yılın ortasında yapılacak olan E3 oyun fuarını bekleyeceğiz. Ancak bu fuarda tanıtılıp tanıtılmayacağına dairde net bir fikir olmaması söylenti haberlerin çok gezdiği oyun dünyasında oyuncuların güvenini zedeliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir