Watch Dog İçin Grafik Detayları Hakkında Açıklama Yapıldı

 Watch Dog

Aslında bu grafik bazlı açıklama Ubisoft tarafından yapıldı. Çünkü Ubisoft tarafından geliştirilen Watch Dog başta olmak üzere birçok oyunda bir detay fark edildi. Yayınlandıkları tarihten itibaren tanıtım videoları ile oyun içi görsellerin uyuşmadığı ortaya çıkarılmıştı. Watch Dog bunun için son örnek olarak sayılabilir. Ubisoft firmasının da açıklama yapmasına sebep olmayı başardı.

Watch Dog resmi olarak çıktıktan sonra gösterilen video ile oyun içi görüntü kalitesinin alakasız olduğu anlaşılmıştı. Oyun içi mod geliştiren PC geliştiricileri ise farklı bir durumla karşılaştılar. Bazı modlar üzerine çalışmalar sürerken aslında oyunun çok daha iyi grafiklere sahip olduğunu ancak Ubisoft tarafından bunun oyunculara sunulmadığını açıkladı. Bunları bir video ile oyun içi bazı dinamiklerin değiştirerek kamuoyuna sunan geliştiriciler büyük bir iş başarmıştı.

Artık mikrofonu alma zamanı Ubisoft için gelmişti. Ubisoft adına şirket CEO’su Yves Guillemot konuştu. E3 2015 fuarında çıkardığımız tüm oyunların bahsi geçen platformlarda sorunsuz olarak çalışması bizim için birincil kaideydi dedi. Yani hem Xbox hem PC hem de PS4 platformlarında çalışan oyunlar için ortalama bir grafik ölçüsü kullanıldığını kabul etti. Değindiği bir diğer konuysa oyun içi yenilikler ve mobil versiyonun eklenmesiydi. Tüm bunları bir araya getirerek Watch Dog için grafik değerlendirmesini kabul ettiğini bildirdi.

Ubisoft tarafından yapımcılığı üstlenilmiş oyunların geneline bakıldığında bir düşüş görmek mümkün. Firma genel anlamda oyunların kalitesini düşürüyor ve bu konuda daha oynanabilir bir sistem hazırlamaya çalışıyor. Bu durum oyun severleri pek tatmin etmese bile belki önümüzdeki sürümlerde ortadan kalkar. 2012 ve 2015 tarihleri arasında yayınlanmış oyunlar, sürümler ve videolar arasındaki görüntü kalitesi 4 dakikalık video ile teşhir edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir