War Thunder Benzeri Oyunlar – 2020 War Thunder Tarzı Oyunlar Listesi

Gaijin Entertainment isimli oyun şirketinin geliştirmiş olduğu çok oyunculu online uçak simülatörü War Thunder 2020 yılında da aktif olarak on binlerce oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

warthunder benzeri oyunlar
warthunder benzeri oyunlar

Kaliteli grafikleri ve yüksek oynanabilirlik imkanıyla “uçak simülatörü” oyun kategorisinde oldukça iyi bir ivme yakalayan War Thunder, 2.dünya savaşını konu alıyor. PVP ve PVE olmak üzere iki öne çıkan oyun modu bulunan oyunda, tek kişilik görevler de yapabiliyorsunuz.

War Thunder Benzeri Oyunlar  

İlk olarak 1 Kasım 2012 tarihinde tüm dünya üzerinde aynı anda yayınlanan War Thunder Oyunu savaş oyunları arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. War Thunder  alternatifi oyunlar istenildiği kadar geliştirici olmadığından dolayı istenen ilgiyi görememiştir. Hem tank hem de uçak modu ile oynanabilen bir oyundur. 

Aynı zamanda farklı karakterlerle oyun içerisinden yapılan ücret satın almalarla birlikte geliştirme yapılarak da  karşımıza çıkan bu oyun uzun süre oyun oynamak isteyen oyun severler için vazgeçilmez olan ürünlerden biridir.  

War Thunder Oynanan Oyun Konsolları  

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, macOS, Linux, Mac OS üzerinden rahatlıkla oynanabilen War Thunder gibi oyunlar çoklu kullanıcı ve çevrimiçi olarak oynanan sayılı oyunlardan biridir. Aynı zamanda War Thunder tarzı oyunlar çoğunlukla uzun süreli oynanan oyun çeşitlerinden biridir.

War Thunder Oyun Özeti  

Smilatör ve nişancı oyunu olarak da bilinen War Thunder benzeri oyunlar aynı zamanda sürekli kendilerini yenilediklerinden dolayı oyuncular tarafından sürekli olarak güncellenmeleri gerekmektedir. Bu güncellemeler sayesinde oyun içerisinde yeni olarak sunulan avantajlar, yeni ürünler ve yeni haritalar oyuncuların sıkılma riskini ortadan kaldırmaktadır. Sürükleyici olan War Thunder, 2020 yılı itibari ile 39 milyon kullanıcı ile tüm dünya üzerinden oynanan oyunlardan biridir. War Thunder benzeri oyunları tüm oyun severler için sıralı olarak aşağıda belirttik.

İngiltere, Almanya, ABD, Avustralya, Japonya, Sovyetler Birliği ve İtalya olmak üzere 9 farklı sınıfta 100’den fazla savaş uçağı mevcut. Her uçağın kendine özgü saldırı ve savunma handikapları ve avantajları bulunuyor.

War Thunder Tarzı Oyunlar Listesi 2020

1- World of Warships

Internet tabanlı ve çevrimiçi oynanan oyunlar arasında en çok tercih edilen oyunlardan biri de World Of Warships’ tir. Oyunu kısaca tanımlamak gerekirse; savaş gemisi oyunu olarak adlandırılabilir. MMORPG yani devasa nitelikte çok sayıda oyuncu ile oynanan online bir video oyunudur.

Daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2- World of Tanks

İlk olarak 2010 yılının ağustos ayında piyasaya sürülen World Of Tanks oyunu, isminden anlaşıldığı gibi bir tank savaşı oyunudur. Kullanıcıların oyunu deneme ve onaylama konusunda % 90’lık bir kısmı oyunun oldukça kaliteli ve sürükleyici olduğu kanısına vardı. Piyasaya çıkışından itibaren 10 yıllık zaman zarfı içerisinde öyle bir hal aldı ki; birçok dalda aday gösterildi. Ayrıca oyunun Golden Joystick Award for Multiplayer Game of the Year dalında almış olduğu ödüller de bulunuyor.

Daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

BONUS: League Of Angels – Heaven’s Fury

Son zamanlarda en fazla oynanan oyunlardan biri olan League Of Angels, Facebook ve web tarayıcıları aracılığı ile oynanabilen bir video oyunudur. Oyunu genel olarak ele alacak olursak; online oynanan bir savaş oyunudur, diyebiliriz. Oyun internet tabanlı online oyunlar arasında hızla popülerliğini artıran bir hal almış durumda. MMORPG (Devasa denilecek derecede çok oyuncunun online olarak oynadığı, çevrimiçi bir savaş oyunu) türleri arasında en çok oyuncuya sahip oyuncular arasında yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir