Warspear Online İnceleme

Aı Grind Games tarafından hayata geçirilen, 2 boyutlu MMORPG oyunu Warspear Online, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri tüm dünyada fırtına estirmeye devam ediyor. Sahip olduğu içerik zenginliğine nazaran oynanış açısından üstün kolaylık sağlayan yapısıyla ilk dakikadan sizi kendisine bağlıyor. Oyunun hikayesi, tarihin ilk zamanlarında patlak vermiş büyük bir savaş sonrasında Warspear evreninde yaşayan dostlarımızın kendi içlerinde 4 farklı ırka ayrılmalarını temel alıyor. Amacımız, 4 farklı ırktan birine katılıp uluslar arasında 2. bir savaşın meydana gelmesini engellemek.

Daha öncede bahsettiğim gibi oyun içinde 4 farklı ırk bulunuyor ve her ırkı kendi içindeki 3 farklı sınıf oluşturuyor. Chosen (Seçilmişler): Paladin, Mage ve Priest sınıflarından meydana gelir.

Paladin Sınıfı: Yüksek defans kabiliyetine sahiptirler, bıçak ve ya balta kullanırlar.

Mage Sınıfı: Atak seviyeleri ile öne çıkan bu sınıf geniş çapta saldırılar düzenleyebilirler, asa kullanırlar.

Priest Sınıfı: Atak ve defans puanları muazzam dengeye sahiptir. Asa kullanırlar.

Firstborn (Elfler): Bladedancer, Ranger, Durid sınıflarından meydana gelir.

Bladedancer: Aynı anda 2 farklı kılıç kullanma kabiliyetlerinin yanı sıra atak ve defan yönünden en dengeli karakterdir.

Ranger: Oyun içerisinde en çok tercih edilen sınıftır. Çok yüksek hasarlar verebilmesine rağmen çok zayıf savunmaya sahiptirler, ok ve yay kullanırlar.

Durid: Atak ve defans puanları en dengeli sınıf olmalarıyla beraber, grup içerisindeki diğer karakterleri de destekleyebilirler.

Mountain (Barbarlar): Barbarian, Rogue ve Shaman sınıflarından meydana gelir.

Barbarian Sınıfı: Sağlam defansa sahip olmalarıyla beraber yüksek atak gücüne de sahiptirler. Kılıç ve kalkan kullanırlar.

Rogue Sınıfı: Atak ve defans puanları Barbarian sınıfı kadar olmasa da yüksektir, aynı anda iki farklı kılıç kullanabilirler. Hızlı olmaları ile dikkat çekerler.

Shaman Sınıfı: Atak ve defan puanları dengelidir. Grup içindeki üyeleri iyileştirebilirler, asa kullanırlar.

Forsaken (Kovulmuşlar): Death Knight, Warlock ve Necromancer sınıfından meydana gelir.

Death Knight Sınıfı: Atak puanları ile öne çıkan bir sınıf olmasına rağmen kullanabildikleri ağır kalkanlarla defans açıklarını kapatırlar.

Warlock Sınıfı: Atak ve defans puanları dengelidir. Çift elli silahlar kullanmalarına rağmen oldukça hızlı bir sınıftır.

Necromancer Sınıfı: Geniş çaplı saldırılar uzmanlık alanlarıdır. Atak ve defans puanları diğer karakterlere göre zayıf olsa da grup içindeki rolü sayesinde vazgeçilmezlerdir.

Her rol yapma oyununun vazgeçilmezi olan yetenek sistemi de Warspear Online’ın en önemli parçalarından biri. Her karaktere özel 5 farklı yetenek bulunuyor, yaptığınız görevlerden topladığınız tecrübe puanları ile her seviye atlayışınızda 1 yetenek puanı kazanıyorsunuz, kazandığınız yetenek puanları ile istediğiniz yeteneğinizi geliştirebilir ve daha güçlü hale gelebilirsiniz. 1000 den fazla ana görevin yanı sıra avcılık görevlerini de hesaba katar isek ortaya 200 saat gibi bir oynanış süresi çıkıyor. Oyunu, Syimbian, Windows, Windows Phone, Iphone, Windows Moblie ve Linux gibi birbirinden farklı 6 platformda oynama şansına erişebilirsiniz.

+ Yönleri: Çok küçük boyutta çok fazla içerik, hikaye, atmosfer.

– Yönleri: Artık grafiklerin yenilenmesi gerek. Oyunun müzikler belirli bir zamandan sonra kafa ütüleyebiliyor.

Warspear Online hakkında merak ettiğiniz her şey için burayı tıklayarak oyunun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir