Warhammer Online Aralık 2013’de Kapanıyor

Warhammer Online Aralık 2013’de Kapanıyor

Oyuncuya sunulduğu 2005 yılında oldukça büyük bir sükse yaratarak kitlelerin ilgisini üzerinde toplayan Warhammer Online, bu başarısını maalesef uzun süre devam ettirememiş bir yapım. Her ne kadar milyonlarca Warhammer sevdalısının desteğini arkasına alarak yola çıkmış olsa dahi, gerekli güncellemelerin zamanında yapılamaması ve oyunun genel içeriğinin gelişememesi neticesinde yoğun bir oyuncu kaybına uğrayan yapım, kapılarını kapatma kararı almış durumda.

Düşüş grafiğinin son üç senedir devam ettiği Warhammer Online’da yapımcı şirket bu duruma son vermek için pek çok yolu denemiş olsa bile bunlar maalesef etkin bir sonuç vermedi. iPhone’lar ile uyumlu bir eklentinin, oyuncuya karakteri, loncası ve sunucu durumu hakkında bilgi vereceği fikri askıda kalırken, Asya ülkeleri için düşünülmüş yeni ek paket Wrath of Heroes ise beta aşamasından bile çıkamadı.

Mythic Entertainment’ın kurucularından Carrie Gouskos’un yaptığı açıklama ile duyurulan kapanış gereği ile 18 Eylül Tarihinden itibaren üç aylık oyun süresi kodlarının satışı durdurulacak. Kapanış gününe kadar devam etmek isteyen kişiler alacakları aylık paketler ile Warhammer dünyasını tarihin tozlu sayfalarına karışmadan önce son bir kez tecrübe etme şansı bulabilecek.

Her ne kadar kesin bir bilgi açıklanmamış olsa da gelecek günlerde oyunun ücretsiz hale getirilerek hali hazırda bu dünyada yer almamış insanların da katılım sağlayabilmesi mümkün olabilecek.

Hali hazırdaki kullanıcı kitlesini ise hazırlamakta oldukları yeni oyunlar ile elinde tutmak isteyen şirketin bir sonraki adımının ne olacağı ise an itibari ile gizliliğini korumakta. Her ne kadar uzun yıllar hizmet vermiş olsa da belirli bir noktadan sonra pek çok insanı mağdur ederek bu kapatma kararını alan şirkete ise gelecekte ne denli güven duyulacağı ise bilinmeyen bir diğer detay.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir