Wargaming, Master Of Orion İçin Kolları Sıvadı

master-of-orion

Master of Orion oyunu çıktığı gün büyük ilgi uyandırarak çok büyük bir kitleye ulaşmıştı. 4X oyunların başlangıç noktası olarak kabul edilen oyun aynı zamanda Wargaming içinde bir kimlik oluşturdu. Resmen oyun dünyasında Master of Orion ile çığır açmayı başarmışlardı. Geçtiğimiz günlerde ise oyunu canlandırmak için çalışmalara başlandığını yeni nesil bir Master of Orion yaratılacağının altı çizildi.

Master of Orion uzayın derinliklerinde savaşın, diplomasinin, mücadelenin ve keşfin senteziyle bitmeyen bir macera sunuyor. Yıllardır oyun oynayan kişilerin bildiği bu kültleşmiş oyunun yeni versiyonunun ne gibi yeniliklere yol açacağı şimdiden merak ediliyor. Yeni gezegenleri keşfedebileceğiniz, rakiplerinizle savaşarak büyük zaferler elde edebileceğiniz bir başarı hikayesine hazır mısınız? Oyunda başarı için iyi bir keşifçi olabilirsiniz. Kaynak biriktirerek daha güçlü bir oyuncu haline dönüşebilirsiniz. Ancak tüm bunların yanında savaşmak zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Çünkü burası uzay boşluğu ve herkes hayatta kalmak için mücadele veriyor.

Wargaming yetkilileri oyunun şirketle çok fazla özdeşleştiğinden dolayı çok ayrı bir yeri olduğunu belirtiyor. 1990 ve 2010 yılları arasına genel anlamda damga vurmuş tank, uçak ve savaş oyunlarına yepyeni bir stratejik pencere getirmeyi hedefliyor. Wargaming CEO’su tarafından yapılan açıklamada Master of Orion’un kendisini oyun yaratma konusunda perçinleyen oyun olduğunun altını çiziyor. Bu nedenle oyunu tekrardan baştan yaratmaya karar vermişler.

Master of Orion için NGD Studios ile derin çalışmalara başlanmış. Etkileyici grafiklerle büyük bir görsel şölenle uzayın tüm ihtişamının gözler önüne serilmesi bekleniyor. Ayrıca 4X’ten vazgeçmeyeceğini açıklayan Wargaming CEO’su oyunun özünü kaybetmeden geliştirileceğini ekliyor. Eski oynayanların yanı sıra yeni oynayacak olanlarında beğenisini hak edecek tarzda bir Master of Orion yaratılacağa benziyor. Henüz net bir çıkış tarihi belirtilmedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir