Warface Açık Beta Ön İncemele

Cry engine 3 oyun motoru ile tasarlanan ve Crytek tarafından yayınlanmakta olan MMOFPS tazındaki Warface açık betasına başladığı günden bu yana iyi bir oyuncu kitlesi yakalamış ve her geçen gün oyuncu listesine bir çok oyun severi eklemeyi başaran başarılı bir yapım. Açık betasına yakın zamanda başlayan Warface’in siz takipçilerimiz için ön incelemesini hazırladık gelin Warface neyin nesiymiş bir göz atalım.

Bundan bir yıl önce piyasaya gösterişli bir çıkış yapan FPS tarzı oyunlarında yeni bir devrim yaratan ve onları yeni bir konuma taşıyan oyunu siz takipçilerimiz için inceledik. FPS tarzındaki MMO oyunlarda bir devrim yarattığını söylediğimiz Warface nasıl bir oyunmuş gelin bir göz atalım.

Her ne kadar düşük sistem gereksinimi olsada yinede bir o kadar iyi sistem ve internet bağlantısı gerektirmekte olan Warface’e Cry engine 3 ile tasarlanmasına rağmen Cry engine 3 isimli oyun motorunun nimetlerinden faydalanmamış bir oyun denilebilir. Oyunun büyük oranda grafik ve efektlerinde bir kaç değişimin olduğu dikkatlerden kaçmıyor ve bunun Crytek tarafından kasten yapıldığı düşünülüyor bunun nedeninin ise düşük sisteme sahip olan oyuncuların bu güzel oyundan mahrum kalmamalarını sağlamak olduğu düşünülüyor. Düşük sistemli oyuncular için yapıldığı düşünülen grafiklerde olan değişim oyuncuları çok fazla rahatsız etmesede bu çözüm yerine iyi bir sisteme sahip olan oyuncular için daha iyi bir grafik seçeneği daha düşük sisteme sahip oyuncular için ise daha düşük grafik seçeneklerini hiç değişim yapmadan sunulması oyuna artı katabilirdi. Buna rağmen diğer FPS tarzı oyunlarla kıyaslayacak olursanız Warface’in diğer FPS oyunlarına göre daha gelişmiş ve daha çok özellik barındıran bir oyun olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Warface ile birlikte Free to Play (F2P) oyun yayıncısı firmaların yanına adını yazdıran Crytek’i de tebrik etmeden geçmek olmaz. Konumuzu çok fazla saptırmadan incelemize devam edelim. Diğer FPS tarzı oyunlar ile kıyaslandığında Warface’i üstün kılan özellikler nelerdir yakından göz atmakta fayda var!

MMOFPS tarzındaki Warface bir kaç farklı oyun çeşitliliyle siz oyun severlere sunuluyor. Bunlardan bir kaçı Team Deathmatch, Storm, Bomb mission, Free for all, Destruction ve Capture…

Warface oyuncuları kendi serverlarını kolayca kurabiliyor ve savaş heyecanının dibine vurabiliyor. Çoğu oyunda olduğu gibi tutorial bölümüne sahip olan Warface’in tutorial modunu tamamlamanızı biz MGT ekibi olarak siz oyun severlere öneriyoruz. Coop modu ve multiplayer moduna sahip olan Warface’de bu modların sayesinde görevleri hem birlikte yaparak puan kazanabiliyorsunuz hemde birbirinize karşı savaşarak puan kazanabiliyorsunuz. Gelin bu bahsettiğimiz Coop modunu kısaca özetleyelim.

Coop modu:

En fazla 5 kişilik ekip şekilde her görevin zorluk derecesini gerçekten uygun bir biçimde oynayabileceğiniz bir oyun modudur.

Warface 4 farklı sınıfa sahip bir oyun olurken barındırdığı sınıfların isimleri ise Rifleman, Engineer, Sniper ve Medic’tir. Fakat her sınıf siz oyun severlerin önüne hazır bir şekilde gelmiyor yani belirli seviyelere ulaştığınızda açılıyor. Her sınıfın kıyafet , silah , mühimmat içeriği kendine has olurken ayrıca görünüş olarakta bir birinden farklı bununla birlikte bir çok kadın askeride barındıran Warface bu kadın karakterleri bir kaç günlük bedava kullanmanızada izin veriyor.

Oyunun içeriğine ön inceleme yaptıktan sonra birazda menülerine, marketine vesaire bir göz atalım oyun menüsünde Clanlar, İstatistikler ve başarılar gibi bir çok seçenek mevcut bununla birlikte alış veriş bölümüne bir göz atıldığında ise Battlefield’in alışveriş bölümünde olduğu gibi oynayarak kazandığınız parayla eşya alabilip aynı zamanda oyun parası ile aldığımız eşyayı gerçek para ilede alabiliyorsunuz buda gerçekten oyuna büyük bir artı katıyor. Warface ön incelemesi yazımıza burada nokta koyup yazımızı okuduğunuz ve bizi takip ettiğiniz için teşekkür edip takip etmeye devam etmenizide temenni ederim.

VOLFREDİE

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir