Walking Dead: Michonne İçin İlk Fragman Yayınlandı

the walking dead michonne

Başarılı dizilerin ve filmlerin oyun olarak karşımıza çıktığı bu dönemlerde beklenen dev yapımlardan birisi de şüphesiz Walking Dead oyunu oldu. İlk duyurulduğu andan itibaren birçok insan tarafından merak edilse de sır gibi saklanan yapımın nihayet detayları gelmeye başladı. The Walking Dead: Michonne fragmanı izleyenleri büyüleyen bir atmosfere sahip.

Dizide olduğu gibi geniş kitlelere hitap edeceğini şimdiden gösteren oyun Telltale Games tarafından geliştiriliyor. Farklı bir oyun türü olarak karşımıza çıkacak olan firma deneysel çalışmalarıyla birçok oyun severi kendisine bağlarken bir grubun ise derin eleştirilerine maruz kaldı. İlk fragmanın The Game Awards etkinliğinde gösterilmesi ise oyunun çıkış tarihine ilişkin yeşil bir ışığın yandığını anımsattı.

The Walking Dead: Michonne oyunu bildiğimiz senaryoyu yansıtmayacak. Bu haberle birçok oyuncunun dünyası başına yıkıldı diyebiliriz. Ancak seri için uyarlanan çizgi romanın 126 ve 139.sayfalarının arasında geçen senaryonun oyun için düzenlendiğinin altını çizelim. Yani oyunda bir senaryo olacak ve biz bu senaryoya bağlı hareket etmek zorundayız. Michonne karakteri ise kendine has gizli bir hikâyenin içinde yer alıyor. Fragmanda kısmen gözümüze çarpsa da oyun çıktığında etkin bir karakter gözlemi yapabileceğiz.

İlk olarak The Walking Dead 2.sezonu ile beraber indirilebilir içerik olarak tasarlansa da sonradan bunu seri bir oyun haline dönüştürme fikri doğmuş. Ziyadesiyle oyunun devamının olacağı yönünde ciddi varsayımlar var. Şuan için bağımsız bir içerik olarak PC, Mac, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, iOS ve Android platformları için üretiliyor. Yayınlanacak olan üç bölümden ilki olan The Walking Dead: Michonne çıkış tarihi olarak Şubat 2016 belirlenmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir