Wakfu MMORPG Anime Oyun İncelemesi

wakfu-mmorpg-oyun-incelemesi

Ankama Games, her zamanki gibi MMORPG oyun dünyasına yenilerini ekliyor ve şimdi de Wakfu Anime tarzındaki oyunu bizlere sunuyor. Şimdi incelemesine bir göz gezdirelim.

Wakfu oyunun güzel kılan zaten anime grafikleri olmuş. Yapılan incelemelerde bu tip oyunların rağbet gördüğü dikkat çekmiş, bu yüzden sürekli bu tür online oyunların sayısı artmaya devam ediyor. Bazı oyun severler için Anime çok çocuksu ve saçma gelebilir ama bu oyunu gördükten sonra fikriniz değişebilir.

Wakfu RPG oyunu, diğer bütün rol yapma oyunlardaki özellikleri içerisinde barındırıyor. Yani, karakteriniz ile ilginç görevlere çıkacaksınız, yaratıkları yok ederek seviyenizi yükselteceksiniz. Wakfu oyununun ufak bir farkı var, sıra tabanlı oyunlardaki 2 boyutlu grafiklere ve oynanış tarzına biraz yer verilmiş.

Wakfu’ya başladığınız an oyun size çok kolay gelecek, hatta karamsarlığa kapılıp oynamasam mı ki diye düşüneceksiniz. Yalnız, ilginç ve güzel grafikleri ile sizi cezbediyor, bir süre sonra oyun zorlaşıyor ve o zaman oyuna devam etmekte ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlıyorsunuz.

Oyundaki meslek seçimi farklı bir boyut kazandırmış, eğlenceyi iki kat artırmış diyebiliriz. Mesela defansınız çok zayıf, kendinize sağlam bir armor yapacaksınız, gerekli malzemeleri toparladıktan sonra oluşturabiliyorsunuz. Tabi, aldığınız karakter ile yaptığınız eşyalar size uyması lazım, yoksa kullanamazsınız.

Wakfu öyle sıradan MMORPG oyunlarındaki gibi 5-10 tane sınıf, karakter ile yetinmemiş, 16 tane sınıfı ile hiçbir zaman sıkılmanızı vakit bırakmayacak, ayrıca oyun içinde istediğiniz zaman sınıf değişikliği de yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir