Vampyr Resmi Olarak Duyuruldu

 vampyr-resmi-duyuru

Vampyr adından anlaşılabileceği gibi ortalığı kan gölüne çevirecek bir oyun. Fakat oyuncular artık bu tarz sürekli aynı amaca hizmet eden oyunlardan sıkılmış durumda. Dontnod and Focus Home Interactive şirketi de tam olarak bunun bilincinde. Vampyr oyununu yaratmaya başladılar ve bu konu hakkında bazı detayları herkesle paylaştılar. Öncelikle oyun sürekli birisini ısırarak sokaklarda dolaştığımız bir oyun olmayacak. Bu açıklama sayesinde birçok oyuncunun ön yargılarını kırabilir.

Vampyr oyunu kan ve savaş üzerine kurulu bir yapıya sahip. Ancak bu doğaçlama olan olaylar değil bir senaryo ile kuvvetli bir hikâye üzerine oturtulmuş. Geçmiş vampir hikayelerinden ziyade günümüz dünyasında geçen bir açık dünya oyunu. Zaman olarak 20.yüzyılda geçen oyun mekân olarak Britanya’da tasarlanıyor. Gelişmiş grafiklerle beklentilerin üzerine çıkabilecek bir yapım için oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Zaten konu itibariyle bir kesimi ilgilendiren, fakat bazı kararsız oyuncuları cezbetmesi gereken bir oyun türü.

Hikayesinden bahsetmek gerekirse aniden ortaya çıkan ve sebebinin bilinmediği bir İspanyol gribi insanlığa ağır hasarlar bırakıyor. Öldürücü hastalıklar hatta ölümlere yol açıyor. Bu noktada eski bir askeri cerrah olan ana karakterimizle oyun içinde ihtiyaçlarımızı gidermemiz gerekiyor. Haliyle vampir olmanın bazı gereklilikleri var. Jonathan E. Reid isimli adamımızla şehrin dört bir yanında avlanabiliyoruz. Aynı zamanda yakın dövüş ve silah kullanımının var olacağı oyunda sadece amacımız kan emmek değil.

Vampyr oyunu için en dikkat çekici nokta ise yaratılacak olan yapay zeka davranışlarıdır. Oyun açıklamasında bahsedildiğine göre kurbanımıza vampir olduğumuzu asla belli edemiyoruz. Bu noktada gizli olarak onlar hakkında bilgi toplayarak onlara yaklaşmamız gerekiyor. Her seferinde daha temkinli davranılmalı ki bir sonraki kurban şüphelenmesin. Adeta bir dedektiflik oyununda hem dedektif hem vampir oluyormuşçasına eğlenceli bir oyun yapısından söz ediliyor. Ve oyun için şuanda bahsedilebilecek en kötü detay 2017 yılı içerisinde satışa sunulacak olması.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir