Uzayda Geçecek Olan Tacoma Geliştirilmeye Devam Ediyor

Uzayda Geçecek Olan Tacoma Geliştirilmeye Devam Ediyor

Tacoma oyunu uzayda geçen oyunlar arasında çıkış yapması beklenen FullBright firmasının yeni projesiydi. Daha önce Gone Home isimli oyunla adından söz ettiren geliştirici grup bu sefer işin çitasını biraz daha yukarı taşımanın peşinde gibi duruyor. Ancak aksaklıklarla da anılacak bir proje olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak Gone Home oyununu piyasaya sürdükten hemen sonra Tacoma oyunu geliştirilmeye başlanmıştı. Bu süreç hızlı bir biçimde ilerlenerek bizlere sunulacaktı.

Hatta FullBright verdiği Tacoma oyunu çıkış tarihi ile herkesi şaşırtmıştı. Yeni başlanılan bir oyun olmasına rağmen 2016 yılının ortalarında oyuncularla buluşmasını beklediğini belirtmişti. Elbette teori ve pratik birbiriyle tutmadı ve erteleme geldi. Üstelik neredeyse bir yıllık bir erteleme. Yapılan açıklamalarda henüz çıkmak için yeterli seviyede olmadığını belirten geliştirici muhtemelen Tacoma çıkış tarihi için 2017 yılını gösterdi. Aynı zamanda biraz daha uzaya ihtiyacı var şeklindeki mesajı Twetter üzerinden ciddi bir kitleye ulaştı.

Tacoma Oyunu Hakkında

Tacoma oyunu hikâye bazlı bir oyun olacağı için çok merak ediliyor. Fakat buna rağmen oyunla ilgili detayların hiçbir şekilde paylaşılmadığını söylemek gerekiyor. Yani FullBright oyunun içeriğine dair hiçbir spoiler vermiyor. Yalnızca kurgu bazında düşünülürse keşif odaklı olan Gone Home oyunundan çok daha gelişmiş olduğu alınan bilgiler arasında. Bu noktada daha fazla hikâye derinliğinin bizi beklediğini düşünmek mümkün oluyor.

Xbox One ve PC platformlarına çıkacak olan Tacoma oyunu uzayda geçecek ve yerçekimsiz bir ortamda oyun oynama deneyimi sunacak. Bir araştırma merkezinde geçen hikâyesi sızıntılara göre doğru kabul ediliyor. Fakat tam anlamıyla Rapture ya da SOMA gibi oyunların geçtiği evrene mi benzeyecek netlik kazanmış değil. Bu noktada FullBright yaratıcılığını konuşarak bize enfes bir uzay deneyimi yaşatacak gibi duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir