Until Dawn Oyunu İncelemesi

until dawn

Eğer 90’lar da oyun dünyasına hükmeden oyunları oynadıysanız çok iyi bilirsiniz.Phantasmagoria türünde ki oyunları oynayan ve seven kişiler için UntilDawnbu günleri size tekrar hatırlatacak.  Son yıllar da oyun sektörünün en büyük eksikliklerinden biri kurgu da eksik olması. Tek başına oynanacak oyunlara duyulan büyük özlem sektör tarafından biraz göz ardı ediliyor gibi. Bu aralar oyun severlerin online oyunlara olan ilgisi üreticileri de online oyun üretimine ve geliştirmesine yönlendirmiş durumda. Domine edilmiş oyunlara nazaran Until Dawn oyunu kişiye mükemmel bir senaryo ve kurgu sunuyor. Siz de tek başınıza oynayabileceğiniz, yönetebileceğiniz bir oyun arıyorsanız UntilDawn bunun için içilmiş kaftan diyebiliriz.

Amerikan gençlik filmlerinden ilham alınarak kurgulanan oyun bu tarzı ve kurguyu sevmeyen insanlara kapalı bir oyun. Oyuncular da erkekler yaşlarına göre büyük, kaslı karakterlerden oluşuyorlar. Senaryo neredeyse mükemmel ilerliyor. Until Dawn incelemeleri genellikle rekabetçi oyunlarla karşılaştırılıyor. Online oyunda aldığı hazzı alamayan yorumculara göre bir oyun olmadığını belirtmiştik zaten. Tamamen kurgu, senaryo ve tek başınalık içeren oyun Amerikan yapımı bir dizinin içine hapsediyor sizi. Sony’nin hikaye odaklı olarak Play Station 4 oyuncularına sunduğu oyunun konusu yeterince ilgi çekici gibi görünüyor. UntilDawn oyunu 8 arkadaşın ölüm kalım mücadelesini konu alıyor. Yönetmen sizsiniz. Yaptığınız seçimler tamamen size ait ve yaptığınız seçimler oyun gidişatını hayati derecede etkiliyor. Söylemiştik bu oyunda yönetmen sizsiniz.

Kelebek etkisi sistemine benzetilen oyunun fragmanı tüyler ürpertici. PS 4’le de bu iddia daha da güçlendirilmiş. Issız bir yer, bir dağ evi ve 8 arkadaş. Garip durumlar yaşanıyor inanılmaz bir yaşam mücadelesinin içinde buluyorsunuz kendinizi. Rekabetçi ve domine edilen oyunlardan kaçıp tek başınalığın ve yönetmenin hazzını almak isteyenlerin seçeceği bir oyun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir